500 złotych na dziecko tylko do końca marca. Wiele osób wciąż ich nie wykorzystało

i

Autor: pexels.com 500 złotych na dziecko tylko do końca marca. Wiele osób wciąż ich nie wykorzystało

500 złotych na dziecko tylko do końca marca. Wiele osób wciąż ich nie wykorzystało

2023-01-24 10:33

Bon turystyczny niebawem straci ważność! Dodatkowe 500 złotych na dziecko rodzice mogą wykorzystać tylko do końca marca. W województwie warmińsko-mazurskim do wykorzystania jest jeszcze prawie 23,5 tys. bonów turystycznych, które nie zostały aktywowane, a także 127 tys. bonów aktywowanych i niewykorzystanych częściowo i całkowicie.

Regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie warmińsko-mazurskim przypomniała, że ferie zimowe to dobra okazja na wykorzystanie bonu turystycznego na dziecko. Rodzice, którzy jeszcze nie wykorzystali bonów turystycznych, mają okazję, by wykupić dziecku wyjazd czy inne atrakcje turystyczne.

– W naszym województwie do wykorzystania jest prawie 23,5 tys. bonów turystycznych, które nie zostały aktywowane, a także 127 tys. bonów aktywowanych i niewykorzystanych częściowo i całkowicie – przekazała Grabowska.

Podkreśliła, że warto się pospieszyć zarówno z aktywacją, jak i realizacją płatności bonem, bo czasu na wykorzystanie zostało coraz mniej. Termin ważności bonu turystycznego mija z ostatnim dniem marca tego roku.

Miejsc, gdzie można zapłacić bonami w całym kraju, jest ponad 4,9 tys. Na Warmii i Mazurach płatność bonami przyjmuje prawie 1,5 tys. podmiotów turystycznych.

– Zarówno aktywacja, jak i płatność bonem turystycznym jest bardzo prosta i nie przysparza żadnych trudności. Wystarczy wejść na swój profil PUE, odnaleźć po lewej stronie zakładkę Polski Bon Turystyczny i aktywować ją, podając swój adres email i numer telefonu komórkowego. Po aktywacji bonu na PUE ZUS, na adres e-mail przekazany zostanie kod obsługi płatności. Trzeba go podać, kiedy płaci się bonem za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną na terenie Polski. Każda płatność jest potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym, który jest wysłany SMS-em na podany wcześniej numer telefonu – wyjaśniła Anna Grabowska.

Do tej pory suma płatności zrealizowanych bonami turystycznymi przez rodziców z Warmii i Mazur przekroczyła 96 mln zł. W całym kraju transakcje bonami wyniosły 2,8 mld zł. Najwięcej zyskali przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego z terenu województw: małopolskiego i pomorskiego. Rodzice i opiekunowie zostawili tam w formie bonu odpowiednio 621 mln zł i 519 mln zł. Do podmiotów turystycznych na Warmii i Mazurach trafiło blisko 118,5 mln zł.

Bonem można płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie Polski tylko do końca marca 2023 r. Z samej usługi można skorzystać później. Listę podmiotów, które honorują bony turystyczne, można sprawdzić na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

500+ do likwidacji? Politycy komentują