sport

3. Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego za nami. Natalia Kaczmarek z nowym rekordem Polski [ZDJĘCIA]

2023-09-05 9:08

Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego już na stałe wpisał się w karty olsztyńskich wydarzeń. Po raz trzeci śmietanka polskiej lekkoatletyki spotkała się, by uczcić pamięć trenera i rywalizować na kilku płaszczyznach. Były biegi, skoki w dal, pchnięcie kulą oraz rzuty oszczepem. Co ważne, nie zabrakło nowych rekordów Polski.

W niedzielę (3 września) na kortowskim stadionie odbył się w 3. odsłonie Memoriał Zbigniewa Ludwichowskiego. W wydarzeniu wzięła udział plejada gwiazd polskiej lekkoatletyki, ale również pojawili się goście z zagranicy. Głównym punktem programu tej sportowej imprezy była próba pobicia przez Natalie Kaczmarek rekordu Polski na dystansie 500 metrów.

- Każdy bieg to ogromne emocje. Oczywiście takim crème de la crème był rekord Natalii Kaczmarek, która pobiła rekord Polski na dystansie 500 metrów. Fantastyczne widowisko, publiczność, wyniki też – w sprintach i na 100 metrów i na 200 metrów. Karol Zalewski z super strony się pokazał. Konrad Bukowiecki drugi w kuli. Mieliśmy gościa z Hiszpanii, który z super wynikiem wygrał bieg na 600 metrów. Podsumowując, lekkoatletyka na bardzo, bardzo wysokim poziomie – mówi Szymon Niestatek, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki.

WYNIKI

Wśród kobiet, w biegu na 100 metrów zwyciężyła Krystsina Tsimanouskaya. Na dystansie 200 metrów najlepsza okazała się Marika Popowicz-Drapała. Natomiast w biegu na 300 metrów pierwsze miejsce zajęła Adrianna Janowicz-Półtorak. Wisienką na torcie był bieg na 500 metrów, który wygrała Natalia Kaczmarek, tym samym ustanawiając nowy rekord Polski na tym dystansie (1:07.18). Odbyły się również biegi na 800 metrów (1. miejsce Angelika Sarna) oraz na 3000 metrów (1. miejsce Julia Koralewska). W rzucie oszczepem na szczycie podium stanęła Marcelina Witek, a skok w dal zwyciężyła Magdalena Bokun.

Wśród mężczyzn, na dystansie 100 metrów zwycięstwo osiągnął Dominik Kopeć. W biegu na 150 metrów pierwsze miejsce zajął Ernest Jarosiewicz. Na dystansie 300 metrów najlepszy okazał się wychowanek Zbigniewa Ludwichowskiego – Karol Zalewski. Natomiast w biegu na 600 metrów 1. miejsce zajął Javier Miron z Hiszpanii. W przypadku dystansu na 3000 metrów zwycięstwo odniósł Wiktor Kujawa. Zawodnicy rywalizowali również w pchnięciu kulą (1. miejsce Michał Haratyk) oraz w rzucie oszczepem (1. miejsce Cyprian Mrzygłód).

Sport w PRL-u. Pamiętasz te sukcesy polskich sportowców?

Irena Szewińska to zdecydowanie najlepszy polski sportowiec w okresie PRL-u. Ile zdobyła medali na Igrzyskach Olimpijskich?