w W Centrum Konferencyjnym odbyło się kolejne już Absolutorium Kierunku Lekarskiego

i

Autor: Biuro Prasowe UWM W Centrum Konferencyjnym odbyło się kolejne już Absolutorium Kierunku Lekarskiego

131 przyszłych lekarzy zakończyło kształcenie na UWM [AUDIO]

2022-06-29 13:39

Największy do tej pory rocznik ukończył kształcenie na Wydziale Lekarskim. Mury Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie opuściło ponad 130 absolwentów.

ZRANIONE PTAKI, TRENING WERSOW, WERSY QUEBO, DIESEL VS BENZYNA | ESKA XD #051

27 czerwca w kortowskim Centrum Konferencyjnym odbyło się kolejne już Absolutorium Kierunku Lekarskiego. Poniedziałkowej uroczystości przewodniczył Dziekan Wydziału Lekarskiego UWM.

Ten dzień jest wyjątkowy. Przyjechaliście tutaj do Olsztyna z różnych zakątków kraju i świata. Znam Was dobrze i jestem bardzo dumny, że tak licznie ukończyliście te ciężkie studia. Będziecie teraz wspominać te dobre chwile. My byliśmy tu po to, żeby nauczyć Was medycyny – mówił  prof. Leszek Gromadziński. -Teraz codziennie będziecie walczyć o zdrowie i życie drugiego człowieka. Praca dla kogoś innego to jest to, co jest w życiu najważniejsze. Życzę Wam, żebyście się nigdy nie poddawali i przyjęli swoje niepowodzenia z głową.

Posłuchaj: Dziekan Wydziału Lekarskiego UWM, prof. Leszek Gromadziński

Gościem uroczystości był m.in. Rektor UWM. -Byłem bardzo wzruszony słuchając Waszej przysięgi. Ona zobowiązuje do tego, żeby widzieć w każdym drugiego człowieka - pomagając mu, zmniejszając jego cierpienie, lecząc go i przywracając mu nadzieję, że będzie dobrze. To ogromne zobowiązanie i zaszczytna służba - mówił do absolwentów prof. Jerzy Przyborowski.

QUIZ. To wie każdy prawdziwy master grilla. Obciach nie zdobyć 8/10 punktów!

Pytanie 1 z 10
Polacy mogą poszczycić się rekordem Guinnessa w grillowaniu. Ile osób grillowało jednocześnie, by rekord został pobity?

Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego to jednostka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego ukierunkowana na kształcenie studentów w naukach medycznych. Collegium Medicum tworzą: Wydział Lekarski i Szkoła Zdrowia Publicznego. Pierwsza inauguracja odbyła się 3 października 2017. Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego powstało na bazie przekształconego Wydziału Nauk Medycznych(od 2007r.). Pierwszym Prorektorem ds. Collegium Medicum, a wcześniej pierwszym Dziekanem i jednocześnie współtwórcą Wydziału Nauk Medycznych był Prof. dr hab. n. med. Wojciech Maksymowicz.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy