Zakaz kąpieli na plaży miejskiej w Olsztynie. Ratownicy wywiesili czerwoną flagę!

i

Autor: UM Olsztyn

wiadomości

Zakaz kąpieli na plaży miejskiej w Olsztynie. Ratownicy wywiesili czerwoną flagę!

2024-07-10 12:51

Fatalna informacja dla mieszkańców oraz turystów wypoczywających na plaży miejskiej CRS Ukiel w Olsztynie. Ratownicy wywiesili czerwoną flagę w związku z podejrzeniem występowania w jeziorze sinic.

Nad Polskę nadciągnęła fala upałów. To niestety nie tylko niebezpieczne zjawiska atmosferyczne, ale także jedna z przyczyn zakwitu sinic w Bałtyku czy jeziorach. Podejrzenie występowania tych bakterii stwierdzono na dwóch miejskich kąpieliskach w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel przy ul. Kapitańskiej w Olsztynie. We wtorek (9 lipca) ratownicy wywiesili w związku z tym czerwoną flagę oznaczającą zakaz kąpieli.

– Jest podejrzenie występowania sinic na kąpieliskach. Próbki zostały pobrane przez sanepid i czekamy na decyzję sanepidu. W tej chwili obowiązuje zakaz kąpieli. Jak będzie to potwierdzone, wówczas ogłosimy oficjalną informację – poinformował redakcję olsztyn.eska.pl Zbigniew Szymula, rzecznik prasowy OSiR Olsztyn.

AKTUALIZACJA godz. 14.00

Niestety obecność sinic została potwierdzona. – Informujemy, że decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie wprowadzamy zakaz kąpieli na Kąpieliskach nr 1 i 2 oraz na Wodnym Placu Zabaw w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel. Powodem jest potwierdzone badaniami wystąpienie sinic – poinformował w mediach społecznościowych Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Warto jednak wiedzieć, że w dalszym ciągu można korzystać z plaży oraz sprzętu wodnego. Normalnie działa także kąpielisko na jeziorze Skanda.

Nowa Eko Plaża w Giżycku otwarta. Niezwykłe miejsce powstało nad jeziorem Niegocin

Jak dobrze znasz Warmię i Mazury? 10/10 punktów zdobędą tylko mistrzowie geografii [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
1. Zacznijmy od czegoś łatwego. Olsztyn leży na:
Wielkie otwarcie nowego parku handlowego w Olsztynie