sport

Za nami zawody biegowe BackYard Ultra Warmia 2024. Zwycięzca przebiegł ponad 470 kilometrów [ZDJĘCIA]

2024-03-25 16:21

Podolsztyński bieg BackYard Ultra Warmia nad jeziorem Kielarskim zakończył się po 70 godzinach. Kilkudziesięciu biegaczy wystartowało w piątek 22 marca o godzinie 8:00, a najwytrwalszy z nich - Łukasz Wróbel przebiegł blisko 470 kilometrów, kończąc w poniedziałek 25 marca o 6:00.

W weekend nad jeziorem Kielarskim odbyły się w drugiej odsłonie zawody biegowe BackYard Ultra Warmia. Ponad 60 uczestników miało do przebiegnięcia blisko 7-kilometrową pętle, którą musieli powtarzać co godzinę, do momentu aż zostanie ostatni zawodnik będący w stanie kontynuować bieg. Ostatni na trasie został Łukasz Wróbel, który przebiegł łącznie 70 pętli, czyli ponad 470 kilometrów. Warto również wspomnieć, że zwycięzca biegu uzyskał automatyczną kwalifikację do Polskiej Drużyny Narodowej i weźmie udział w Drużynowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się już w październiku 2024 roku.

- Osobą, która była druga w kolejności po Łukaszu Wróblu, jeśli chodzi o ilość wykręconych pętli, był olsztynianin Tomasz Cygański. Tutaj niesamowita rywalizacja między obydwoma zawodnikami, ponieważ od 40 pętli kiedy zszedł trzeci zawodnik, Łukasz i Tomek rywalizowali bezpośrednio przez 29 godzin tylko we dwóch. Jest to niesamowity wynik również w światowych rankingach BackYardu – mówi Grzegorz Baran, organizator biegu BackYard Ultra Warmia 2024.

Posłuchaj: BackYard Ultra Warmia 2024. Z Grzegorzem Baranem organizatorem biegowego spotkania rozmawia Andrzej Brzozowski.
Posłuchaj: Oskar Biedrzyński rozmawia z uczestnikami biegu BackYard Ultra Warmia przed rozpoczęciem zawodów

QUIZ: W jakim mieście znajduje się ten słynny zabytek? Odgadnij go po zdjęciu!

Pytanie 1 z 10
W jakim mieście znajduje się słynna świątynia Sagrada Família?
QUIZ: W jakim mieście znajduje się ten słynny zabytek? Odgadnij go po zdjęciu!