Wypadek na DK 59. Wyprzedzał na odcinku drogi z ograniczoną widocznością [ZDJĘCIA]

2021-02-12 11:57

Groźny wypadek na trasie Bachorza-Canki w gminie Ryn. Na drodze krajowej nr 59 doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu uczestniczyło pięć osób, z czego cztery trafiły do szpitala w Giżycku. Droga była całkowicie zablokowana.

Wypadek na DK 59. Trasa Bachorza-Canki była całkowicie zablokowana

Wypadek miał miejsce w czwartek (11 lutego) około godziny 14.00 na trasie Bachorza-Canki w gminie Ryn. Na DK 59 doszło do czołowego zderzenia dwóch osobówek.

- Jak ustalili wstępnie policjanci, kierowca opla jadąc w kierunku Giżycka na odcinku drogi z ograniczoną widocznością wykonywał manewr wyprzedzania innego pojazdu, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzył się z jadącą z naprzeciwka skodą - informuje asp. Iwona Chruścińska, oficer prasowy KPP w Giżycku.

W zdarzeniu uczestniczyło pięć osób, cztery z nich trafiły do szpitala w Giżycku. - Po konsultacji lekarskiej okazało się, że jeden z kierowców poniósł obrażenia klatki piersiowej, w wyniku czego został pozostawiony na oddziale szpitalny. Drugi kierowca i pasażerowie odnieśli ogólne potłuczenia ciała, zostali zwolnieni do domu - tłumaczy asp. Iwona Chruścińska.

Olsztyn. Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym

Kierowcy oby pojazdów byli trzeźwi. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Technika jazdy musi być dostosowana do obecnie panujących warunków pogodowych.