Wyjątkowa akcja w Olsztynie. Mieszkańcy otrzymają książkę za worek śmieci

i

Autor: materiały prasowe

wydarzenia

Wyjątkowa akcja w Olsztynie. Mieszkańcy otrzymają książkę za worek śmieci

2023-09-15 14:51

Już niebawem odbędzie się kolejna edycja akcji "Książka za worek śmieci". Udział w niej weźmie 16 wojewódzkich miast Polski, również Olsztyn. Osoby, które jako pierwsze wypełnią formularz rejestracyjny, a w dniu wydarzenia wezmą udział we wspólnym sprzątaniu, otrzymają książki. Kiedy i gdzie odbędzie się akcja "Książka za worek śmieci 2023" w Olsztynie? Jak zarejestrować się na wydarzenie? Szczegóły poniżej.

"Książka za worek śmieci" to społeczna akcja sprzątania świata zainicjowana w 2019 roku przez Annę Jaklewicz, podróżniczkę i edukatorkę. W ramach projektu uczestnicy sprzątają tereny zielone, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. W ramach podziękowania zarejestrowani otrzymują książki. Tegoroczna akcja "Książka za worek śmieci" odbędzie się w sobotę 16 września we wszystkich miastach wojewódzkich Polski.

Akcja "Książka za worek śmieci" 2023. Kiedy i gdzie odbędzie się w Olsztynie?

W Olsztynie akcja "Książka za worek śmieci" zaplanowana została w lasku między Jarotami i Nagórkami. Akcja rozpocznie się o godzinie 10.00, przy wejściu do lasku, między Nagórkami a Jarotami, przy ulicy Jarockiej.

– Poprzednie dwie edycje okazały się sukcesem. Chętni przybywali mimo różnych warunków pogodowych, także z dziećmi. To pokazuje, że wystarczą dobre chęci i dostosowanie ubioru do okoliczności plenerowych i atmosferycznych. Na miejscu ochotnicy oprócz książek otrzymają rękawice i worki, niezbędne do sprzątania w terenie. Zapraszamy do udziału w akcji pojedyncze osoby, jak i całe rodziny czy grupy znajomych. Za porządki na łonie natury z przyjemnością odwdzięczymy im się książkami – mówi Izabela Sałamacha, koordynatorka akcji w Olsztynie.

Dokładna lokalizacja punktu zbiórki uczestników akcji w Olsztynie znajduje się na mapce poniżej.

Zasady akcji "Książka za worek śmieci". Jak się zarejestrować?

Do udziału w akcji "Książka za worek śmieci" wymagana jest rejestracja, która ruszyła 27 sierpnia. Książki w każdym z miast czekają na pierwszych 50 dorosłych osób. Kolejne osoby mogą dołączyć do akcji, jednak bez gwarancji otrzymania prezentu. Rejestracja potrwa do wyczerpania miejsc. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Nie trzeba rejestrować ich udziału w wydarzeniu. Dla maluchów także przewidziana jest dodatkowa, limitowana pula książek.

Czy sprzątanie mieszkania odchudza? | ESKA XD - Fit vlog #5