Warmińsko-mazurskie. Policja wystawiła PONAD TYSIĄC mandatów za łamanie obostrzeń

i

Autor: KMP Olsztyn Warmińsko-mazurskie. Policja wystawiła PONAD TYSIĄC mandatów za łamanie obostrzeń

Warmińsko-mazurskie. Policja wystawiła PONAD TYSIĄC mandatów za łamanie obostrzeń

2021-04-06 14:35

W czasie świąt wielkanocnych warmińsko-mazurska policja interweniowała ponad 6 tys. razy wobec osób, które nie stosowały się do obowiązujących obostrzeń - zwłaszcza zakrywania nosa i ust maseczką. Łącznie nałożonych zostało 1141 mandatów karnych, a w 183 przypadkach sprawy swój finał znajdą w sądzie.

Warmińsko-mazurska policja podsumowała świąteczny weekend pod względem przestrzegania obostrzeń. - Policjanci interweniowali ponad 6500 razy wobec osób, które nie stosowały się wprowadzonych obostrzeń, a przede wszystkim do obowiązku zakrywania ust i nosa w określonych okolicznościach. Funkcjonariusze nałożyli 1141 mandatów karnych, a w 183 przypadkach, sprawy swój finał znajdą w sądzie - czytamy w komunikacie na stronie policji.

Jedna z interwencji miała miejsce na terenie Dobrego Miasta. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn, którzy zamiast założyć maseczki, na widok radiowozu schowali się w pobliskim sklepie. Kiedy policja próbowała wylegitymować 30-latków, ci zaczęli krzyczeć i używać wulgarnych słów. Ostatecznie do Komisariatu Policji w Dobrym Mieście trafił legitymowany 30-latek, który nie chciał podawać swoich danych policjantom.

- Zostały one ustalone w komisariacie, na podstawie dokumentu tożsamości, który jak się okazało mężczyzna miał przy sobie, jednak z jakiegoś powodu nie chciał go okazać funkcjonariuszom. Sprawa wykroczeń popełnionych przez mężczyzn ostatecznie swój finał znajdzie w sądzie. Podobnie jak sprawa zachowania drugiego z 30-latków, który odpowie również za swoje zachowanie wobec funkcjonariuszy podczas interwencji - informuje podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy KMP w Olsztynie. - Mężczyźni tłumaczyć się będą z używania słów wulgarnych w miejscu publicznym, znieważenia funkcjonariusza publicznego i wprowadzania policjantów w błąd co do swojej tożsamości - dodaje.

CZYTAJ TEŻ: CO Z WAKACJAMI 2021? Czy latem będzie poluzowanie obostrzeń? Komentarz rzecznika rządu!

Co więcej, z zebranych informacji wynika, że mężczyźni nie po raz pierwszy usiądą na ławie oskarżonych – jeden z nich na swoim koncie ma aż 10 rejestracji procesowych i był 6-krotnie poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary za przestępstwa narkotykowe, związane z kradzieżami czy udziałem w bójkach.

Raport z anteny, 06.04, godz.10