Warmia i Mazury. Policja ochrania mobilne punkty szczepień

i

Autor: Urząd Wojewódzki w Osztynie Policjanci mają też czuwac nad wydarzeniami związanymi ze szczepieniami

Warmia i Mazury. Policja ochrania mobilne punkty szczepień

2021-08-06 9:10

Komendant główny policji wydał polecenie wszystkim Komendantom Wojewódzkim Policji objęcia całodobową ochroną mobilnych punktów szczepień. Ma to związek z ostatnimi atakami, do których doszło w kraju. Więcej o tym przeczytacie w artykule poniżej.

Po ostatnich incydentach punkty szczepień na Warmii i Mazurach znalazły się pod specjalnym nadzorem policji. Najpoważniejszy z incydentów miał miejsce w Zamościu, gdzie nieznany sprawca podpalił mobilny punkt oraz budynek sanepidu.

Eska Summer City Olsztyn. Leśne Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach – Gmina Gietrzwałd

Teraz punkty szczepień antycovidowych działające na Warmii i Mazurach są monitorowane . Nadzorujemy te miejsca nie tylko, gdy są prowadzone w nich szczepienia ale także nocą, kiedy punkty szczepień są zamknięte - mówi Tomasz Markowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Tomasz Markowki KWP Olsztyn: Jak dotąd nie odnotowaliśmy żadnego incydentu

Punkty szczepień pod specjalnym nadzorem

Ochrona policji ma szerszy zasięg. Funkcjonariusze będą też czuwali nad wydarzeniami plenerowymi związanymi ze szczepieniami.

Każde wydarzenie plenerowe będzie miało przypisany stały posterunek policji. Policjanci z tego posterunku będą odpowiedzialni za bezpieczeństwo w czasie trwania akcji - wyjaśnia Monika Płoska z biura prasowego wojewody warmińsko - mazurskiego.

W nocy z niedzieli na poniedziałek ( 01/02 sierpnia) w Zamościu nieznany mężczyzna podpalił budynek Sanepidu oraz punkt szczepień. Kilka dni wcześniej doszło do ataku na pracowników punktu szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Policja zapowiedziała, że zatrzymanie sprawcy podpalenia w Zamościu jest tylko i wyłącznie kwestią czasu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Jesteś zaszczepiony/a na koronawirusa?