W Olsztynie powstanie inspektorat Służby Kontrwywiadu Wojskowego

i

Autor: DWOT Zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

W Olsztynie powstanie inspektorat Służby Kontrwywiadu Wojskowego

2024-05-23 15:58

Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz, przedstawiając informację o stanie bezpieczeństwa Polski, poinformował, że zostanie zwiększona liczba inspektoratów Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Jak przekazał, nowe inspektoraty powstaną w Olsztynie, Rzeszowie, Wrocławiu i prawdopodobnie w Bydgoszczy. Więcej informacji na ten temat w artykule poniżej.

Trwa modernizacja zapory na wschodniej granicy

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że rząd jest gotowy zwiększyć obecność wojska na granicy polsko-białoruskiej. Przypomniał, że trwa modernizacja zapory na granicy. Zapowiedział też doposażenie Straży Granicznej w jeszcze lepszy sprzęt.

Zaznaczył, że codziennie dochodzi nawet do 300 prób przekroczenia granicy. Wskazał, że należy zatrzymać proceder przemytu ludzi. - Każda osoba, która będzie uczestniczyła w tym procederze będzie przez polskie państwo ścigana – oświadczył. Jednocześnie zadeklarował, że pomoc humanitarna, "jeśli jest konieczna, będzie udzielana tym, którzy tej pomocy potrzebują".

- Działania służb specjalnych od pięciu miesięcy są nakierowane na eliminacje zagrożenia, które jest wymierzone w państwo polskie i zagrażają bezpieczeństwu obywateli. Wszystkie służby: Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencja Wywiadu, służby wojskowe są w stanie najwyższej gotowości. W ostatnich dniach zatrzymywane są osoby podejrzane o sabotaż, dywersję, które chciały podpalać różne obiekty o charakterze strategicznym lub działać przeciwko państwu polskiemu – powiedział.

Podkreślił, że od 1 lipca w każdym województwie będą delegatury ABW.

W Olsztynie będzie Inspektorat Służby Kontrwywiadu Wojskowego

Poinformował też, że w poniedziałek podczas kolegium ds. służb specjalnych zdecydowano o utworzeniu nowych inspektoratów Służby Kontrwywiadu Wojskowego. - Powstaną inspektoraty w kolejnych miastach: w Olsztynie, Rzeszowie, Wrocławiu i prawdopodobnie w Bydgoszczy. Z 6 zwiększymy do 9, 10 liczbę inspektoratów. Rośnie armia, potrzebny jest rozwój służby kontrwywiadu i wsparcie dla wszystkich służb państwa – wskazał.

Przypomniał, że rząd przeznaczył też 100 mln zł na wzmocnienie ABW i Agencji Wywiadu.

Portal Obronny - Minister Kosiniak-Kamysz: Wojsko potrzebuje modernizacji i transformacji

Ponad stu żołnierzy na Placu Solidarności w Olsztynie. Złożyli uroczystą przysięgę [ZDJĘCIA]