W jednej z olsztyńskich szkół uczniowie trafili na kwarantannę

i

Autor: Anita Zalewska W jednej z olsztyńskich szkół uczniowie trafili na kwarantannę

Olsztyn. Ponad dwustu uczniów podstawówki trafiło na kwarantannę. Zakażony jest nauczyciel

2021-09-16 13:56

Nauczyciel z jednej z olsztyńskich podstawówek jest zakażony koronawirusem. Ponad dwustu uczniów szkoły przebywa na kwarantannie. Kontynuują lekcje w trybie zdalnym. O szczegółach przeczytasz w naszym materiale poniżej.

Rising Star Polska - Dzikie Karty Radia ESKA rozdane! Poznajcie wyniki

Czwarta fala koronawirusa staje się faktem. Wirus zaczyna powoli paraliżować pracę w szkołach. Jeden nauczyciel zakażony koronawirusem i 240 uczniów na kwarantannie. To sytuacja w olsztyńskiej SP18.

- W naszej szkole jest 240 uczniów objętych kwarantanną i jeden nauczyciel jest w izolacji. Nauczyciel miał zajęcia w dziesięciu klasach, więc na kwarantannie jest praktycznie 1/3 naszych uczniów. Ostatnia grupa zakończy kwarantannę 20 września. Uczniowie skierowani na kwarantannę kontynuują lekcje w trybie zdalnym. Nauczyciel, który zakaził się wirusem, jest zaszczepiony i czuje się dobrze. Wśród uczniów nie ma stwierdzonego przypadku koronawirusa. Żaden z nauczycieli nie jest objęty kwarantanną, z tego względu, że mamy praktycznie stuprocentowe wyszczepienie wśród nauczycieli - mówi Marzenna Życzko, dyrektor SP 18 w Olsztynie.

Termin zakończenia kwarantanny wśród uczniów zależy od daty kontaktu z zakażonym nauczycielem. Ostatnia grupa zakończy kwarantannę 20. września.

Aktualnie, ze względu na wystąpienie zagrożenia COVID 19, w 8 szkołach w pięciu powiatach województwa warmińsko-mazurskiego jest prowadzone nauczanie hybrydowe (dotyczy części oddziałów w szkole). Sytuacja dotyczy 5 szkół podstawowych, 1 technikum, 1 liceum ogólnokształcącego i 1 branżowej szkoły pierwszego stopnia.

W kraju mamy dziś 722 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, w województwie warmińsko-mazurskim przybyło 20 chorych.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to: