Te imiona mogą wkrótce zniknąć! Rodzice nie chcą ich nadawać [LISTA]

i

Autor: pexels.com Te imiona mogą wkrótce zniknąć! Rodzice nie chcą ich nadawać [LISTA]

Te imiona mogą wkrótce zniknąć! Rodzice nie chcą ich nadawać swoim dzieciom

2021-12-08 8:22

Po babci, wujku, przyjaciółce, a może po ulubionej piosenkarce lub bohaterze literackim? Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Postanowiliśmy sprawdzić, na które rodzice decydują się w ostatnim czasie najrzadziej. Szczegóły poniżej.

Oficjalna baza imion nadawanych w Polsce dostępna jest na stronie Ministerstwa Cyfryzacji. Znajdziemy w niej zarówno te najpopularniejsze, jak również nadawane najrzadziej. Według danych z pierwszego półrocza 2021 roku na niektóre z imion męskich zdecydowano się zaledwie dwa razy! To m.in. Lesław, Janek, Euzebiusz, Bożydar. Niewielu rodziców wybrało też: Wojtka, Eugeniusza czy Bohdana. Mało dzieci będzie się posługiwało również takimi imionami jak: Janusz, Lubomir, Włodzimierz oraz Anatol w pierwszej połowie 2021 roku wybrano je po pięć razy każde.

A jakie imiona żeńskie pojawiły się na liście najrzadziej wybieranych? Zaledwie dwie dziewczynki otrzymały w pierwszym półroczu 2021 roku takie imiona jak: Arletta, Wioleta, Nikoletta, Bernadetta. Tylko cztery będą nosiły imię Żaneta, a pięć: Bożena, Grażyna, Marzena, Zyta.

Jeżeli jesteście ciekawi, które imiona w ostatnim czasie są najpopularniejsze, listę znajdziecie w naszym materiale: Najpopularniejsze imiona w Polsce 2021

EskaROCK Live! - Organek - cały koncert

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl