Szlak Wielkich Jezior Mazurskich oficjalnie otwarty. Są jednak utrudnienia. Sprawdź, gdzie!

2021-04-28 9:49

We wtorek (27 kwietnia) Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie RZGW w Białymstoku oficjalnie otworzyło drogę wodną Pisz - Węgorzewo. Oznacza to, że można już bezpiecznie żeglować na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Niestety w niektórych miejscach możliwe są utrudnienia w ruchu z powodu trwających remontów kilku kanałów.

Sezon żeglugowy na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich oficjalnie otwarty. Od wtorku (27 kwietnia) można korzystać z mazurskiej drogi wodnej. Należy jednak liczyć się z utrudnieniami w ruchu oraz wydłużonym czasem oczekiwania na wejście do kanałów.

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Gdzie są utrudnienia?

Obecnie trwają prace przy przebudowie i umocnieniu kanałów Tałckiego, Grunwaldzkiego, Mioduńskiego i Szymońskiego, gdzie obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu żeglugowego. Z kolei jesienią ma zostać ogłoszony przetarg na remont Kanału Łuczańskiego.

Sygnalizacja świetlna i ruch jednostronny ma obowiązywać na kanale Tałckim i Mioduńskim. Na kanałach Szymońskim i Grunwaldzkim ruch będzie odbywał się w obie strony, przy lokalnych zawężeniach nie mniejszych niż 16 m światła kanału.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Raport z anteny 27.04, godz.10

Aby poinformować wszystkich żeglarzy i wodniaków o utrudnianiach na szlaku Wody Polskie wydały ulotkę informacyjną, którą będzie można znaleźć we wszystkich portach, marinach, czy punktach informacji turystycznej na Mazurach. Na szlaku ustawione zostały także tablice informacyjne z mapą wskazującą dokładną lokalizacją utrudnień. Na wejściach do kanałów znalazły się także tablice informujące o pracach remontowych na konkretnym odcinku.