Świętowali na sportowo! Olsztyński Bieg Niepodległości [ZDJĘCIA]

2022-11-24 11:02

W Olsztynie odbyła się 5. edycja Biegu Niepodległości. 11 listopada nad jeziorem Ukiel rywalizowało ponad 500 biegaczy. „Pokazaliśmy czym jest patriotyzm i jak można wspólnie uczcić pamięć tych, którzy walczyli o naszą niepodległość” – mówią uczestnicy biegowego spotkania.

Biało-Czerwony Bieg Niepodległości w Olsztynie

Podczas piątej edycji ponad 500 biegaczy z różnych stron Polski rywalizowało na dwóch dystansach: 5 km i 10 km. Co ciekawe wiek nie był żadną przeszkodą, a na trasie można było zobaczyć bardzo młode osoby. Nie brakowało również starszych osób, które wykazały się niezwykłą kondycją. Na najlepszych biegaczy czekały puchary, medale oraz inne upominki.

- Sportowo to pierwszy plus, ale jeszcze większy plus to, że razem. Ludzie przychodzą, razem świętują. Dzisiaj było dużo śmiechu podczas dekoracji, atmosfera wytworzyła się bardzo fajna. Myślę, że to jest bardzo ciekawe, że ludzie wychodzą, biegają, cieszą się razem - miło spędzają czas. Mimo, że jest listopad, prawie zima, to w narodzie czuć moc - mówi Przemek Róziecki, koordynator Olsztyńskiego Biegu Niepodległości.

Posłuchaj: V Olsztyński Bieg Niepodległości, eskowa relacja Oskara Biedrzyńskiego i Andrzeja Brzozowskiego

W kategorii OPEN mężczyzn na 5 km, pierwsze miejsce zajął Damian Rutkowski, drugie Rafał Wronowski, natomiast trzecie Albert Wronowski. W kategorii OPEN kobiet na 5 km, pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Mieczkowska, drugie Jolanta Gaszyk, a trzecie Edyta Nowakowska. Dystans 10 km, w kategorii OPEN mężczyzn, pierwsze miejsce zajął Wiktor Kujawa, drugie Maks Glapiński i trzecie Bartosz Olendrzynski. W kategorii OPEN kobiet, pierwsze miejsce zajęła Monika Jacyszyn, drugie Paulina Żuchowska, a trzecie Paulina Waliszek.

- Ogólnie jestem zadowolony. Trochę było niebezpiecznie czasami, bo wychodzili akurat ludzie, w tam była taka kładka otwarta. Dodatkowo wietrznie dzisiaj było, więc dosyć ciężko. Ale jest zadowolony, bo mogłem wystartować - komentuje Wiktor Kujawa zwycięzca biegu na 10 km w kategorii OPEN dla mężczyzn.

Na terenie CRS Ukiel nie brakowało osób dopingujących, które skutecznie zagrzewały biegaczy do działania. Pojawili się również wolontariusze z fundacji Przyszłość dla Dzieci. Dodatkowo całe wydarzenie wspierali uczniowie liceum mundurowego, którzy częstowali spragnionych biegaczy wodą przy linii startu. Obsługiwali też stoisko, zapewniając uczestnikom wydarzenia ciepłe napoje oraz przekąski.

- Bardzo się cieszę, że tradycja tego biegu jest kontynuowana. Wiadomo jak ten dzień jest ważny dla nas wszystkich, dla wszystkich Polaków. Cieszę się, że tak dużo osób postanowiło wziąć udział w imprezie. To pokazuje, że jednak sprawa niepodległości polskiej jest bardzo ważna dla wielu osób. Część postanawia pokazać, że szanuje to właśnie w postaci uczestnictwa w biegu - podsumowuje Jerzy Litwiński dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

W Olsztynie do aktywności wrócili miłośnicy zimowych kąpieli

V Olsztyński Bieg Niepodległości miał wsparcie Radia Eska.

Jak dobrze znasz film "Psy"? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 8
Jakie miasta pełniły rolę plenerów podczas produkcji filmu?

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy