Świąteczny tramwaj jeździ po Olsztynie. Zobacz, jak wygląda! [ZDJĘCIA]

2021-12-08 9:43

Dźwięk skrzypiec i zielone girlandy – taki widok w środę (8 grudnia) o poranku zastali pasażerowie podróżujący jednym z olsztyńskich tramwajów. Na olsztyńskie trasy wyjechał bowiem świąteczny tramwaj. Na której linii i z jakiego powodu? O szczegółach przeczytasz w artykule poniżej.

W Mikołajki przed ratuszem rozbłysła miejska choinka

Świąteczny tramwaj w Olsztynie

Po Olsztynie jeździ udekorowany, świąteczny tramwaj. Niespodzianka czeka na pasażerów linii numer 1. tylko dziś (środa 8. grudnia) w godzinach porannych od 7:00 do 9.30 i po południu ok. 15:00 do 17:00, będzie również wykonywana (w środku) muzyka na żywo, kolędy i piosenki świąteczne.

Świąteczny tramwaj zapowiada zbliżające się wydarzenie „Święta. Dobrze Was Widzieć”, które odbędzie się 18 i 19 grudnia na olsztyńskiej starówce.

- Na ulice Olsztyna w gwiazdkowym czu-czu wyjechał dziś świąteczny tramwaj MOK Olsztyn. Ciepłą zielenią bożonarodzeniowych girland przepędzamy ziąb i zapraszamy was na Stare Miasto! Wierzymy, że przez udekorowaną bombkami szybę uda wam się dostrzec, jak piękny i przyjazny potrafi być świat na zewnątrz. Przy nieocenionym wsparciu MPK Olsztyn udało nam się przygotować wehikuł - nie, nie czasu, lecz dobrej, świątecznej energii. Dlatego czy przecierasz zaspane oko w drodze do pracy, czy też wracasz ziewająco do domu, pamiętaj, że przedwigilijna impreza artystyczna MOK Święta. Dobrze was widzieć! odbędzie się już 18 i 19 grudnia! Na Starym Mieście czeka na ciebie m.in.: Ania Dąbrowska / Święta. Dobrze was widzieć!, bezpłatny występ Czerwony Tulipan, II Bieg Mikołajów - Święta. Dobrze was widzieć!, teatralna parada staromiejskimi uliczkami A3 teatr - Kolekcjonerzy Wzruszeń, darmowe koncerty i działania animacyjne, turniej taneczny, gra miejska, instalacje artystyczne i mnóstwo innych atrakcji! - czytamy na facebookowym profilu olsztyńskiego MOK-u.

Przejażdżka udekorowanym tramwajem możliwa jest do 19 grudnia.

Sonda
Czy świąteczny tramwaj w Olsztrynie to dobry pomysł?