Remont skrzyżowania w Olsztynie. Będą chwilowe zmiany tras autobusów

2020-07-11 6:45 agada/ inf. prasowa
Trwa remont skrzyżowania ulic Dworcowej z Pstrowskiego. Zmiany tras autobusów
Autor: UM Olsztyn: M. Kierul Trwa remont skrzyżowania ulic Dworcowej z Pstrowskiego. Zmiany tras autobusów

Trwa remont skrzyżowania ulic Dworcowej z Pstrowskiego w Olsztynie. W poniedziałek (13 lipca), na kilka godzin, swoje trasy zmienią kursujące tamtędy autobusy. Szczegóły na olsztyn.eska.pl.

Remontowane są dwa pasy ruchu prowadzące w kierunku centrum miasta. Prace mają być zrealizowane do wtorku (14 lipca). Pierwotnie asfalt miał być układany w piątkowy wieczór, ale plany pokrzyżowały prognozowane złe warunki atmosferyczne.

Zobacz też: Mandaty drastycznie wzrosną? Takich podwyżek jeszcze nie było

Jednym z najważniejszych etapów robót jest ułożenie nowego asfaltu. Zgodnie z harmonogramem, wykonawca ma to realizować w poniedziałek (13 lipca) od ok. 19:00. Dlatego - na kilka godzin - niezbędna będzie korekta tras dwóch autobusowych linii:

  • 103 - od skrzyżowania Pstrowskiego/Obiegowa/Sikorskiego pojedzie ulicami: Obiegowa-Żołnierska- Dworcowa i dalej swoją trasą;
  • 120 - od skrzyżowania Żołnierska/Dworcowa ulicami: Żołnierska-Wyszyńskiego-Synów Pułku i dalej swoją trasą.

Przejazdy będą w ten sposób realizowane w obu kierunkach.

- W związku z trasami objazdowymi w poniedziałek od około 19:00 zostanie zawieszone funkcjonowanie przystanku "Szpital Dziecięcy" przy ul. Dworcowej w kierunku ul. Pstrowskiego oraz zespołu przystanków "Pstrowskiego-Dworcowa" zlokalizowanych przy ul. Dworcowej i Pstrowskiego - informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. - Ponadto wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu przystanków zlokalizowanych na trasach objazdowych wzdłuż ul. Żołnierskiej, ul. Wyszyńskiego oraz ul. Obiegowej.

Autobusy linii 103 i 120 mają wrócić na swoje podstawowe trasy we wtorek (14 lipca) od początku dnia.

Magiczny widok na niebie w lesie Nadleśnictwa Elbląg

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.