Zdrowie pod kontrolą 2024 - studenci

i

Autor: Andrzej Brzozowski Zdrowie pod kontrolą 2024 - Galeria Warmińska

Akcja

Rekord w Olsztynie! Studenci zadbali o nasze zdrowie

2024-04-18 15:34

Możemy to powiedzieć wprost. Zdrowie mieszkańców Olsztyna jest pod Kontrolą! W Galerii Warmińskiej w sobotę 13 kwietnia odbyła się wiosenna odsłona największej w Polsce akcji profilaktycznej „Zdrowie pod Kontrolą”. Studenci olsztyńskiej medycyny wraz z partnerami zaprosili do skorzystania z badań i konsultacji ze specjalistami.

Rekord konsultacji pobity!

W zeszłym roku z bezpłatnych badań i konsultacji skorzystało około tysiąca osób. W tej edycji Zdrowia pod Kontrolą w Olsztynie przebadało się prawie 3000 osób! Akcję zorganizowało Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland oddział Olsztyn.

Posłuchajcie relacji Andrzeja Brzozowskiego

Posłuchaj: W Olsztynie odbyła się wiosenna odsłona akcji „Zdrowie pod Kontrolą”. Relacja Andrzeja Brzozowskiego

- Tym razem w Galerii Warmińskiej mieliśmy 25 stanowisk gdzie można było bezpłatnie skorzystać badań i konsultacji ze specjalistami – mówi Jan Okliński z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Olsztyn, działającym przy Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UWM.

- Pomiar glikemii przygodnej, ciśnienia tętniczego, pokaz pierwszej pomocy, badanie USG i EKG, mammografia, porada alergologiczna, porada pielęgniarki, położnej, pokaz pierwszej pomocy dla psów i kotów oraz dla dzieci szpital pluszowego misia. Chętni mogli również oddać krew lub zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

- Łącznie wykonaliśmy 2896 badań i konsultacji medycznych, co jest naszym absolutnym rekordem. Nie sądźcie jednak, że na tym poprzestaniemy. Apetyt rośnie w miarę badania! - dodaje Jan Okliński.

- Akcja wpisała się w kalendarz imprez odbywających się w naszej Galerii – mówi Natalia Tur Regional Marketing Manager z NEPI Rockcastle. - Odbywa się zawsze dwa razy w roku, wiosną i jesienią. Nasi studenci stają na wysokości zadania i za każdym kolejnym razem spotkania są jeszcze bardziej atrakcyjne. Gratuluję wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie. My już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania!

Radio Eska Olsztyn było patronem medialnym wydarzenia. Kolejna odsłona akcji Zdrowie pod Kontrolą już jesienią.

Zdrowie pod kontrolą 2024

i

Autor: Galeria Warmińska
Niecodzienna akcja w Olsztynie. Kobiety spacerowały po plaży miejskiej w szlafrokach

To miasto czy wieś? Trudny quiz o Warmii i Mazurach. Niełatwo zdobyć komplet punktów!

Pytanie 1 z 25
Ryn to: