Przysięga wojskowa w Braniewie. Mamy blisko 60 nowych żołnierzy [ZDJĘCIA]

2021-03-22 10:42

W Braniewie w sobotę (20 marca) odbyła się uroczysta przysięga wojskowa. Złożyło ją blisko 60 ochotników, którzy zasilą szeregi 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Nowi żołnierze pochodzą m.in. z powiatu elbląskiego, braniewskiego, olsztyńskiego, ostródzkiego, giżyckiego czy ełckiego.

W sobotę (20 marca) w Braniewie uroczystą przysięgę wojskową złożyło blisko 60 ochotników, którzy zasilą szeregi 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Nowi żołnierze pochodzą m.in. z powiatu elbląskiego, braniewskiego, olsztyńskiego, ostródzkiego, giżyckiego czy ełckiego. Wśród nich znaleźli się nauczyciele, pielęgniarki, studenci, psychologowie, mistrz Polski w MMA oraz mistrzyni w sztafecie 4x100m, strażacy z OSP, instruktor jazdy konnej i wielu innych.

- Pamiętajcie, że każdy kto zdecydował się zostać żołnierzem z patriotycznych pobudek, po to, by służyć swojej Ojczyźnie i bliźnim, pozostaje żołnierzem do końca życia. Gratuluje wam decyzji, jaką podjęliście i jednocześnie dziękuję ze zdecydowaliście się służyć w tym trudnym czasie pandemii. Jestem pełen uznania dla Was , gdyż ukończyliście wyczerpujące szkolenie podstawowe i jesteście gotowi do wsparcia lokalnej społeczności – zwrócił się do żołnierzy Dowódca 4W-MBOT.

Raport z anteny 19.03.2021, godz.10

Sprawdź, czy dostaniesz się do straży granicznej. Test z pytaniami z poprzednich lat

Pytanie 1 z 17
Gdzie ma swoją siedzibę Europejski Trybunał Sprawiedliwości?