Przyczyna śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki. Ujawniono ją w trakcie uroczystości pogrzebowych

i

Autor: PAP/Maciej Kulczyński

gwiazdy

Przyczyna śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki. Ujawniono ją w trakcie uroczystości pogrzebowych

2024-06-13 20:34

Tłumy legniczan, środowiska artystyczne oraz przedstawiciele lokalnych władz pożegnali w czwartek (13 czerwca) aktorkę Marzenę Kipiel-Sztukę. Artystka spoczęła na cmentarzu przy ul. Wrocławskiej w Legnicy. W trakcie uroczystości jedna z osób, która wygłaszała przemówienie, ujawniła przyczynę śmierci kobiety.

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła 9 czerwca w wieku 58 lat. Ostatnie pożegnanie odbyło się w czwartek w rodzinnej Legnicy. Nie była to jednak typowa uroczystość żałobna. Zgodnie z życzeniem aktorki zamiast wieńców, pojawiły się kolorowe kwiaty, a nawet balony. Zorganizowano również zbiórkę na Wałbrzyskie Hospicjum, w którym przebywała.

Przyczynę śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki ujawniono podczas pogrzeb. Na co chorowała aktorka?

Podczas pogrzebu nie zabrakło także wzruszających przemówień. Jak informuje "Super Express", w trakcie jednego z nich ujawniono przyczynę śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki. Okazuje się, że aktorka miała chorować na nowotwór płuc.

– Marzena myślała, że umrze na raka płuc. Całe życie jarała te swoje cieniasy. Późno się dowiedziała o nowotworze – można było usłyszeć w trakcie uroczystości.

Marzena Kipiel-Sztuka urodziła się 19 października 1965 r. w Legnicy. Ukończyła tamtejsze Technikum Budowlane, z wykształcenia była magistrem zarządzania zasobami ludzkimi. W latach 1987–1989 pełniła funkcję suflera w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Od 1989 do 2000 występowała w Teatrze Dramatycznym w Legnicy. Jej debiutem teatralnym była rola salowej i sanitariuszki w "Szpitalu rejonowym" Christo Bojczewa w reż. Józefa Jasielskiego na scenie legnickiego Teatru Dramatycznego. W 1991 r. zdała egzamin eksternistyczny. W 1993 r. otrzymała nagrodę Złota Iglica w plebiscycie na najlepszych dolnośląskich artystów.

Popularność przyniosła jej rola Halinki Kiepskiej w serialu "Świat według Kiepskich", który był emitowany na antenie Polsatu w latach 1999-2022.

W sierpniu 2014 r. przyznano jej Kryształowy Granat dla najkomiczniejszej aktorki sezonu 2013/2014 na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu.

Zagrała też m.in. w holenderskim filmie fabularnym "Karakter" (1997) w reż. Mike'a van Diema oraz w filmach fabularnych "Kop głębiej" (2011) w reż. Konrada Szołajskiego, "Fighter" (2019) w reż. Konrada Maximiliana i "Miłość jest blisko" (2021) w reż. Radosława Dunaszewskiego. Widzowie mogli ją oglądać również w serialach: "Pierwsza miłość" (2005), "Fala zbrodni" (2004-2006), "Sztuczki" (2007), "Galeria" (2012) i "Behawiorysta" (2022).

W ostatnim czasie realizowała swój autorski projekt sceniczny pt. "Życie nie musi być Kiepskie".

QUIZ. Oto najsłynniejsze cytaty ze "Świata Według Kiepskich". Wiesz, kto to powiedział?

Pytanie 1 z 12
"A zasadził ktoś panu laczkiem w dupę?" - kto to powiedział?
Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Niewiarygodne sceny
Listen on Spreaker.