Ta aktorka szczegółowo zaplanowała swój pogrzeb. Podobnie zrobiła Marzena Kipiel-Sztuka

i

Autor: AKPA

Ciekawostka

Nie tylko Marzena Kipiel-Sztuka zaplanowała pogrzeb. Ta aktorka z "Kiepskich" zrobiła podobnie

2024-06-11 11:19

W niedzielę, 9 czerwca, zmarła aktorka Marzena Kipiel-Sztuka, znana przede wszystkim z roli Halinki Kiepskiej. Okazuje się, że artystka zaplanowała wcześniej swój pogrzeb. Znane są już szczegóły ceremonii pożegnalnej. Kipiel-Sztuka nie jest jedyną aktorką, która pomyślała o szczegółach pogrzebu. Inna artystka także to zrobiła. Szczegóły poniżej.

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Aktorka zaplanowała swój pogrzeb

Znane są już szczegóły ceremonii pożegnalnej Marzeny Kipiel-Sztuki, która zmarła w niedzielę po długiej chorobie. Choć aktorka miała czterech mężów, ostatnie chwile spędziła bez rodziny. Dlatego pogrzeb pomogła zorganizować ekipa serialu „Świat według Kiepskich”, w którym Kipiel-Sztuka grała Halinkę Kiepską.

- Byliśmy przygotowani od tygodnia na to. Dziś można było załatwiać te formalności wszystkie. Musimy to wszystkich załatwić my, ponieważ nie miała rodziny jako takiej - powiedziała Renata Pałys cytowana przez portal lifestyle.lelum.pl.

Uroczystość pożegnalna odbędzie się 13 czerwca w Kaplicy Cmentarnej przy ul. Wrocławskiej w Legnicy o godzinie 13:15, po czym nastąpi odprowadzenie do miejsca spoczynku. Renata Pałys, która w serialu o Kiepskich gra Paździochową, jako pierwsza poinformowała o śmierci koleżanki z planu. Przyznała, że przyjaciele spodziewali się, że w najbliższych dniach Kipiel-Sztuka odejdzie. Serialowa Halinka przygotowywała się do tego momentu i szczegółowo zaplanowała własny pogrzeb.

- Z Marzeną żeśmy rozmawiały, jak ma wyglądać jej pogrzeb. Wszystko zostanie ujęte w oficjalnym komunikacie – wyjaśniła Pałys w rozmowie z portalem Jastrząb Post.

Nie tylko Marzena Kipiel-Sztuka zaplanowała pogrzeb. Ta aktorka zrobiła podobnie

Okazuje się, że serialowa Paździochowa także zaplanowała swój pogrzeb. Aktorka pożegnała już wielu przyjaciół, dlatego sama zaczęła myśleć o śmierci. W rozmowie z Plejadą przyznała, że spisała już testament i wie, jak ma wyglądać jej ceremonia pogrzebowa.

- Przecież wszyscy umrzemy. Ja jestem gotowa na to w każdej chwili. Już zapowiedziałam moim bliskim, że po śmierci chciałabym zostać skremowana. A następnie – żeby moje prochy zostały rozsypane – powiedziała Plejadzie.

Pałys w tej samej rozmowie dodała, że nie chce, aby jej ciało spoczęło w grobie. Woli zostać skremowana.

- Grób to zobowiązanie dla kolejnych pokoleń. Nie chcę, żeby ktoś stawał nad moim grobem i kładł kwiaty na moim nagrobku.

Tak wyglądały ostatnie godziny Marzeny Kipiel-Sztuki. "Paździochowa" widziała ją wieczorem. Wiemy, co się stało. Łzy aż cisną się do oczu

Te filmy i seriale kręcono w Olsztynie. Nie o wszystkich tytułach mogliście wiedzieć!

Oto najsłynniejsze teksty Halinki ze "Świata według Kiepskich". Jak to dokładnie szło? QUIZ

Pytanie 1 z 9
O co pytała Halinka Ferdynanda, gdy chciała się dowiedzieć, czy szukał jakiejś pracy?