Pogoda na październik 2021. Pierwsze opady śniegu już jesienią? Zobacz długoterminową prognozę pogody

i

Autor: Unsplash - Tijana Drndarski Pogoda na październik 2021. Pierwsze opady śniegu już jesienią? Zobacz długoterminową prognozę pogody

Pogoda na październik 2021. PIERWSZE OPADY ŚNIEGU już jesienią? Zobacz długoterminową prognozę pogody

2021-09-14 10:50

Pogoda na październik 2021. Czy możemy liczyć na prawdziwą polską złotą jesień? Czeka nas więcej słonecznych dni czy raczej pochmurnych i deszczowych? Długoterminową prognozę pogody na październik właśnie zaprezentowali synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Sprawdź szczegóły!

Sierpień do najcieplejszych niestety nie należał. Zwłaszcza końcówka miesiąca, kiedy pogoda przypominała bardziej listopadową niż wakacyjną. Na szczęście wrzesień przyniósł znaczną poprawę. Za oknem świeci prawie cały czas słońce, a temperatury przekraczają w całej Polsce 20 stopni Celsjusza. Czy równie pogodnie będzie w październiku? Długoterminową prognozę na październik 2021 opublikował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda na październik 2021. IMGW opublikowało długoterminową prognozę

Według prognoz synoptyków październik będzie na ogół ciepły. – Średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych na przeważającym obszarze kraju najprawdopodobniej będzie mieścić się w normie. Na zachodzie możliwa suma opadów poniżej normy – informuje IMGW. – Norma średniej temperatury powietrza z lat 1991-2020 dla października jest nieznacznie cieplejsza od poprzedniej normy z lat 1981-2010. Górna granica normy, dla prezentowanych w prognozie miast, jest średnio wyższa o 0,5°C. Dolna granica normy jest zbliżona – objaśniają synoptycy.

EskaROCK Live! - koncert Happysad

Pogoda na październik 2021. Możliwe pierwsze opady śniegu

Choć większość miesiąca ma być ładna, to nie zabraknie też dni z nieco gorszą pogodą i nocy z przymrozkami. W październiku niewykluczone są też pierwsze opady śniegu. – W październiku zdarzyć mogą się pierwsze epizody z opadami śniegu na nizinach, ale przez znaczną część czasu padać ma w naszych szerokościach geograficznych deszcz. Na obszarach podgórskich i górskich możliwe są opady śniegu, które nie są niczym nadzwyczajnym jesienią – informuje portal fanipogody.pl.

Najdroższe grzyby świata. Można zbić na nich fortunę. Niektóre rosną w polskich lasach! [GALERIA]