Orzysz. Dwuletnie dziecko zatrzaśnięte w samochodzie. Policjanci wybili szybę

i

Autor: KPP Pisz Orzysz. Dwuletnie dziecko zatrzaśnięte w samochodzie. Policjanci wybili szybę

Orzysz. Dwuletnie dziecko zatrzaśnięte w samochodzie. Policjanci wybili szybę

2021-06-07 10:09

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w Orzyszu. Dwuletnie dziecko zostało przez przypadek zatrzaśnięte przez matkę w samochodzie, który z powodu wysokiej temperatury powietrza szybko się nagrzewał. Na miejsce zostali wezwani policjanci oraz strażacy. Dzięki szybkiej interwencji służb maluchowi nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło w piątek (4 czerwca) po godzinie 12.00 na jednym z parkingów w Orzyszu. Policjanci otrzymali zgłoszenie o 2-letnim dziecku zamkniętym w samochodzie. - Z informacji wynikało, że matka przez przypadek zatrzasnęła kluczyli w aucie, gdzie zostawiła też swój telefon i dokumenty. Z uwagi na zdrowie i życie dziecka interwencja ta wymagała natychmiastowej reakcji - informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy piskiej policji.

Na miejscu pojawili się policjanci oraz strażacy. W stojącym na parkingu samochodzie marki ford, na tylnym siedzeniu w foteliku, spało 2-letnie dziecko. Samochód szybko się nagrzewał z uwagi na wysoką temperaturę powietrza. 

CZYTAJ TEŻ: Co pyli w czerwcu 2021? Jakie pyłki wywołują alergie w czerwcu? [LISTA ALERGENÓW]

- Policjanci i strażacy zdecydowali o wybiciu szyby od strony kierowcy. Użyli do tego policyjnej pałki służbowej. Szyba została wybita, a dziecko całe i zdrowe przekazane zostało matce. Kobieta podziękowała funkcjonariuszom służb ratunkowych za szybką i skuteczną pomoc. Mieszkanka Warszawy dodała, że sprzątała samochód i przez przypadek zatrzasnęła kluczyki w aucie, w którym spało jej dziecko - relacjonuje nadkom. Anna Szypczyńska.

Samochód na wakacje. Auto dla całej rodziny | ESKA XD - Prosto z salonu #24

Tym razem zdarzenie było losowe. Policjanci przypominają jednak, by pod żadnym pozorem nie pozostawiać w zaparkowanym samochodzie dzieci lub zwierząt. Wysokie temperatury powietrza i szybko nagrzewający się pojazd są poważnym zagrożeniem. - Widząc takie nieodpowiedzialne sytuacje natychmiast reagujmy dzwoniąc na numer alarmowy 112 - apeluje oficer prasowa.