Nowe święto w Polsce. 2 maja będzie dniem wolnym DLA WSZYSTKICH?

i

Autor: pexels.com Nowe święto w Polsce. 2 maja będzie dniem wolnym DLA WSZYSTKICH?

Nowe święto w Polsce. 2 maja będzie dniem wolnym DLA WSZYSTKICH?

2022-04-27 7:25

Czy 2 maja jest dniem wolnym od pracy? Niestety nie. Wszystko może się jednak zmienić! Podczas sobotniej konwencji programowej Lewicy Robert Biedroń przedstawił postulat dotyczący ustanowienia nowego święta w Polsce. Miałoby ono być obchodzone właśnie 2 maja i być dniem wolnym od pracy.

Majówka 2022. W długi majowy weekend obchodzimy aż trzy święta. W niedzielę 1 maja Święto Pracy, w poniedziałek 2 maja Święto Flagi, a we wtorek Święto Narodowe 3 Maja. Niestety nie wszystkie z nich są wolne od pracy. Zwykłym dniem roboczym jest 2 maja. Zmienić to chce Lewica.

Nowe święto w Polsce. 2 maja będzie dniem wolnym od pracy?

Podczas sobotniej konwencji programowej Robert Biedroń przedstawił postulat dotyczący ustanowienia nowego święta w Polsce - „Dzień Europy”. Miałoby ono być obchodzone 2 maja i być dniem wolnym od pracy.

– (...) to postulat dotyczący nie tylko wartości, ale dotyczący tego, co wszyscy nosimy w sercu, czemu oddaliśmy wiele lat naszych marzeń, naszych pragnień, naszych aspiracji - to święto Europy w Polsce – mówił europoseł.

– 1 maja jest ważnym świętem dla ludzi pracy (…) 3 maja to wielkie święto konstytucji, Niech drugi maja stanie się dniem wolnym od pracy. Dniem, który ma mocną symbolikę. Drugiego maja obudziliśmy się w UE. Niech 2 maja się wielkim świętem obok 1 maja, 3 maja. Wielkim Świętem Europy w Polsce – dodał.

Czy 2 maja powinien być dniem ustawowo wolnym od pracy? Zagłosuj w naszej sondzie!

Sonda
Czy 2 maja powinien być dniem wolnym od pracy?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Driftował na rondzie, na zabawie przyłapali go policjanci. Kwota mandatu zwala z nóg

Nowe święto ucieszyłoby chyba wszystkich, ale najbardziej tych, którzy mają szefa jak w tym odcinku WKRĘTARKI.

Posłuchajcie i sprawdźcie, czy Albertowi udało się wkręcić słuchaczkę :)

Listen to "Szefuncio" on Spreaker.