Nowa atrakcja na Mazurach. Nad jeziorem powstanie górska ścieżka rowerowa

2021-02-18 10:28

W okolicach jeziora Święcajty (powiat węgorzewski) na terenie kompleksu leśnego utworzona zostanie ścieżka do uprawiania kolarstwa górskiego. W tej sprawie odbyło się już spotkanie w Urzędzie Miejskim w Węgorzewie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem możliwe, że już wiosną tego roku będzie można skorzystać z nowej atrakcji.

W Urzędzie Miejskim w Węgorzewie odbyło się spotkanie dotyczące utworzenia ścieżki do uprawiania kolarstwa górskiego w okolicach jeziora Święcajty. Ta miałaby powstać na terenie kompleksów leśnych należących do Gminy Węgorzewo i będących w zarządzie Lasów Państwowych Nadleśnictwa Borki. - Jak tylko stopnieje śnieg, zajmiemy się wytyczaniem trasy. Liczymy na to, że wiosną będziemy mogli zaprosić Państwa na przygotowaną ścieżkę, wyposażoną w odpowiednie oznakowanie i tablice informacyjne. Utworzenie nowej trasy nie byłoby możliwe bez udziału Nadleśnictwa Borki – serdecznie dziękujemy za współpracę! - powiedział podczas spotkania burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski.

Utworzenie ścieżki do uprawiania kolarstwa górskiego jest jednym z działań podejmowanych w ramach koncepcji promocji Gminy Węgorzewo „FitCity WĘGORZEWO”. Przypomnijmy, że głównym celem koncepcji jest promocja wartości kojarzonych z trendem fit, czyli dbałości o zdrowie, sprawność i kondycję fizyczną w oparciu o przyrodę i czyste środowisko.

- FitCity WĘGORZEWO to motywowanie do prowadzenia zdrowego trybu życia oraz aktywności fizycznej i społecznej. To również efektywny kierunek rozwoju dla lokalnej gospodarki, drogowskaz dla mieszkańców, budowanie lokalnego patriotyzmu, podjęcie próby wyzbycia się kompleksów oraz dostrzeżenie, docenienie i wykorzystanie tego, co mamy. Głównym założeniem marki FitCity WĘGORZEWO jest nasze własne poczucie, o nas samych i otoczeniu, że jesteśmy „fajni”, że miejsce, w którym żyjemy, to nasze miejsce i chcemy o nie dbać, rozwijać i promować na zewnątrz w pozytywnym świetle. - czytamy na stronie urzędu miasta.

Herbaciarnia w której mieszkają koty

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?