- W rekrutacji śródrocznej mieliśmy prawie 700 kandydatów. Na studia zakwalifikowaliśmy 650 osób. To bardzo dobry wynik - podsumował Paweł Łojewski z Biura ds. studenckich Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wśród kandydatów pojawiały się zarówno osoby, które ukończyły studia inżynierskie na UWM, jak i na innych uczelniach.
Zootechnika i informatyka najbardziej obleganymi kierunkami
Najwięcej kandydatów chciało kontynuować naukę na Wydziale Geoinżynierii (200 osób), Wydziale Nauk Technicznych oraz Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa. - Natomiast jeżeli mówimy o kierunkach studiów - największe zainteresowanie było zootechniką i informatyką - zdradza Paweł Łojewski. Ze względu na zbyt małą ilość kandydatów nie udało się natomiast uruchomić dwóch kierunków studiów - towaroznawstwa (studia stacjonarne) i inżynierii precyzyjnej w produkcji rolno-spożywczej (niestacjonarne). - Nie uruchomiliśmy też dwóch kierunków w języku angielskim: ochrona środowiska i rolnictwo. - dodaje. Ogółem na kierunki realizowane w językach obcych rekrutowało się 50 osób.
Polecany artykuł:
Nowe kierunki studiów w roku akademickim 2020/2021
Uczelnia w najbliższych miesiącach będzie promować ofertę kształcenia na rok akademicki 2020/2021. Pojawiło się w niej kilka nowych kierunków. - To m.in. analityka i zarządzanie publiczne (studia I stopnia na Wydziale Nauk Społecznych). Kolejny bardzo ciekawy kierunek to bezpieczeństwo i certyfikacja żywności (Wydział Nauki o Żywności). Będziemy też prowadzić pierwszy nabór na kierunek chemia. Otwieramy bardzo ciekawe studia na Wydziale Prawa i Administracji - kryminologia. A Wydział Nauk Społecznych proponuje także psychologię. - mówił Paweł Łojewski.
Na przełomie czerwca i lipca pierwszy raz będzie prowadzona także rekrutacja na studia drugiego stopnia na kierunku lingwistyka w biznesie. W filii UWM w Ełku startuje natomiast kształcenie na pielęgniarstwie.