Nowe kierunki kształcenia pojawią się na kilku wydziałach UWM: bezpieczeństwo i certyfikacja żywności (Wydział Nauki o Żywności), chemia (Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa), kryminologia (Wydział Prawa i Administracji) oraz psychologia (Wydział Nauk Społecznych).
- Stawiamy na rozwój całej uczelni. Zależy nam przede wszystkim na tym, żeby podreślać tę uniwersyteckość. Bo Uniwersytet musi być reprezentowany w sferze dydaktyki, badań przez w zasadzie wszystkie dziedziny nauki. A w szczególności musi być tutaj miejsce dla nauk humanistycznych, społecznych, ścisłych i pozostałych. - podkreśla prof. Jerzy Przyborowski.
Prorektor ds. kształcenia i studentów UWM tłumaczy, że uczelnia cały czas stara się reagować na zapotrzebowanie rynku pracy. - Opieramy się o wyniki przeprowadzonych analiz. Zawsze na tej podstawie przygotowujemy nowości w ofercie dydaktycznej. O niektórych z tych kierunków mówiło się już wcześniej, ale nie byliśmy jeszcze wtedy do końca przygotowani. Do tego trzeba podchodzić w sposób odpowiedzialny. Trzeba być przygotowanym w zakresie kadrowym i infrastrukturalnym, aby studenci mogli uzyskać to, co jest najważniejsze i nie mieli do nas pretensji, że wybrali Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.
Polecany artykuł:
Na studiach drugiego stopnia od przyszłego roku akademickiego rozpocznie się natomiast kształcenie na kierunkach: lingwistyka w biznesie oraz praca socjalna. A w filii UWM w Ełku nowością jest pielęgniarstwo, dotąd realizowane tylko w Collegium Medicum UWM.