Najlepszy Produkt Turystyczny 2023. Która atrakcja z warmińsko-mazurskiego walczy o wygraną?

i

Autor: Andrzej Brzozowski

Turystyka

Najlepszy Produkt Turystyczny 2023. Która atrakcja z warmińsko-mazurskiego walczy o wygraną?

2023-10-25 15:09

Regionalne organizacje turystyczne zgłosiły propozycje do konkursu o Najlepszy Produkt Turystyczny 2023. Wpłynęło 16 kandydatów – po jednym dla każdego województwa. W naszym regionie również jedna z atrakcji powalczy o to miano. Która? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Najlepszy Produkt Turystyczny 2023. Która atrakcja z warmińsko-mazurskiego walczy o to miano?

Ruszył konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny 2023 r. Głosować można na 16 propozycji zgłoszonych przez regionalne organizacje turystyczne. Atrakcja, która uzyska największą liczbę oddanych głosów zdobędzie Certyfikat Internautów 2023 przyznawany przez Polską Organizację Turystyczną. Są to nowatorskie i interesujące miejsca, obiekty, imprezy, wydarzenia lub przedsięwzięcia atrakcyjne dla turystów, które zapewniają im niezapomniane przeżycia.

Wśród kandydatów o ten tytuł znalazły się m.in. Młyny Rothera, Skansen Przemysłu Naftowego „Magdalena” w Gorlicach, Julinek Park, Kompleks Tężnia Busko czy Skansen w Kwiatkówku i Grodzisko w Tumie. W województwie warmińsko-mazurskim najlepszym produktem turystycznym może zostać Szlak Kopernikowski.

Szlak Kopernikowski – co to za atrakcja?

Drogowy szlak turystyczny upamiętnia postać Mikołaja Kopernika (1473-1543) i jego związki z regionami, w których został wytyczony. Prowadzi przez miejscowości związane z życiem i działalnością wielkiego uczonego, położone w województwach warmińsko-mazurskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim. Łącznie ma długość około 590 km. Został oznakowany symbolem astrolabium.

Wędrując szlakiem, można zwiedzać zabytkowe budowle pamiętające czasy wielkiego uczonego, poświęcone mu ekspozycje muzealne, poznawać sekrety wszechświata w planetariach, a nawet prowadzić obserwacje astronomiczne nieba.

Szlak w województwie warmińsko-mazurskim wiedzie m.in. przez miejscowości: Elbląg, Frombork, Ornetę, Pieniężno, Lidzbark Warmiński, Olsztyn, Dywity oraz Lubawę.

Jak głosować w konkursie?

Aby zagłosować, należy otworzyć na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej obrazek danego produktu, zapoznać się z jego opisem, a następnie nacisnąć przycisk „GŁOSUJ”. Głosowanie trwa od 16 do 31 października bieżącego roku, do godziny 23:59. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi podczas ceremonii wręczenia Certyfikatów POT.

Eska Summer City Olsztyn! Stare Miasto i Ławeczka Mikołaj Kopernika

Mural Kopernika w Kortowie