Nadciąga zima! Na Warmii i Mazurach spadnie śnieg. Na drogach może być ślisko

i

Autor: Unsplash Nadciąga zima! Na Warmii i Mazurach spadnie śnieg. Na drogach może być ślisko

Nadciąga zima! Na Warmii i Mazurach spadnie śnieg. Na drogach może być ślisko

2021-11-22 10:08

Końcówka listopada przyniesie diametralną zmianę pogody. Do Polski dotrze bowiem arktyczny chłód, za sprawą którego poczujemy typowo zimową aurę. Na północnym wschodzie możliwy przelotny śnieg i śnieg z deszczem. O szczegółach przeczytasz w materiale poniżej.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają nadejście zimy. — Arktyczny chłód będzie docierać do naszego kraju w tym tygodniu. W górach spadnie śnieg. W rejonach podgórskich i na północy kraju przejściowo może również pojawić się aura typowo zimowa. Miejscami popada mokry śnieg lub śnieg z deszczem. Noce będą chłodne, miejscami z lekkim mrozem do około -3°C — prognozują.

W województwie warmińsko-mazurskim przelotny śnieg i śnieg z deszczem może spaść we wtorek (23 listopada). Tego dnia kierowcy powinni zachować na drogach szczególną ostrożność. Może być ślisko. — Zimno z okolic Grenlandii dość szybko, bo już nad ranem we wtorek, zacznie być wypierane przez cieplejsze powietrze polarne morskie. Jak to zwykle bywa w sytuacjach wymiany mas powietrza nad naszym krajem, można spodziewać się niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Tym razem na północy kraju mogą lokalnie wystąpić marznące opady deszczu powodujące gołoledź — zapowiadają synoptycy.

CZYTAJ TEŻ: Ceny karpia 2021. Gigantyczne podwyżki przed Świętami Bożego Narodzenia. Ile zapłacimy?

Jak nie zwariować w święta?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl