Korki omijają ścieżką dla rowerów! Niebezpieczne zachowanie kierowców na DK 51 [WIDEO]

i

Autor: Facebook: Gmina Dywity Korki omijają ścieżką dla rowerów! Niebezpieczne zachowanie kierowców na DK 51

Korki omijają ścieżką dla rowerów! Niebezpieczne zachowanie kierowców na DK 51 [WIDEO]

2022-06-02 13:27

Od kwietnia jazda trasą Olsztyn – Dywity pozostawia wiele do życzenia. Wszystko przez ruch wahadłowy wprowadzony na DK 51 w związku z przeprowadzanymi pracami drogowymi. Niektórym kierowcom brakuje cierpliwości. By ominąć korki, wjeżdżają na ciąg pieszo-rowerowy między Osiedlem Sterowców a Dywitami.

Niebezpieczne zachowanie kierowców na DK 51 nagrała i przesłała do Gminy Dywity jedna z zaniepokojonych mieszkanek. – Ja rozumiem, że jest korek i każdy chce zdążyć, ale to już przesada. Moje dziecko jeździ tą drogą rowerem do szkoły! – napisała. – Dziś po godz. 7 rano w taki sposób przejechały 4 auta pod rząd – dodała.

Jak informuje gmina Dywity, oryginalne zdjęcie i film z niebezpiecznym zachowaniem kierowców otrzymała już policja, która zadeklarowała, że zajmie się tematem i rozważy wystawienie w tej okolicy patroli w godzinach szczytu.

Z kolei z informacji uzyskanych przez gminę od wykonawcy budowy ronda wynika, że utrudnienia i ruch wahadłowy zakończą się w sierpniu 2022. Drogowcy "wyszli już z pracami z ziemi", obecnie rozpoczęło się krawężnikowanie.

Olsztyn. Wrzucił hulajnogę elektryczną do rzeki