Kobieta staranowała szlabany na lotnisku w Szymanach. Miała w organizmie blisko dwa promile alkoholu

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Kobieta staranowała szlabany na lotnisku w Szymanach. Miała w organizmie blisko dwa promile alkoholu

Kobieta staranowała szlabany na lotnisku w Szymanach. Miała w organizmie blisko dwa promile alkoholu

2021-09-14 14:30

Mieszkanka powiatu przasnyskiego staranowała dwa szlabany przed lotniskiem Olsztyn-Mazury w Szymanach. Zaledwie godzinę później została zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu. W organizmie miała blisko dwa promile. Wkrótce odpowie za jazdę na "podwójnym gazie" oraz zniszczenie mienia.

W poniedziałek (13 września) około godziny 5.00 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w jednej miejscowości położonej na terenie gminy Szczytno znajduje się pojazd, w którym może znajdować się nietrzeźwa kobieta. - Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego. Za kierownicą pojazdu osobowego marki Opel Astra siedziała 48-letnia mieszkanka powiatu przasnyskiego, która po przebadaniu miała w swoim organizmie blisko dwa promile alkoholu. Kobieta przyznała policjantom, że jechała sama, jednak nie była w stanie podać więcej szczegółów - informuje st. sierż. Izabela Cyganiuk, oficer prasowa szczycieńskiej policji. Kobietę zatrzymano i osadzono w policyjnej celi celem wykonania dalszych czynności.

W trakcie wykonywania czynności z zatrzymaną, policjanci szczycieńskiej jednostki otrzymali zgłoszenie od pracowników Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, że około godziny 4.00 pojazd osobowy marki Opel Astra dokonał uszkodzenia dwóch szlabanów znajdujących się na parkingu mieszczącym się przed lotniskiem. - W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że pojazd, który dokonał zniszczenia szlabanów należy do kobiety, która została zatrzymana, gdyż posiadał on uszkodzenia ogumienia jednej z opon, której elementy zostały ujawnione na terenie drogi dojazdowej do lotniskowego parkingu - dodaje st. sierż. Izabela Cyganiuk.

Kobieta odpowie za jazdę na „podwójnym gazie” oraz zniszczenie mienia.

Raport z Anteny 14.09