Kiedy znowu będzie ciepło? Tego dnia temperatury wystrzelą do 27 stopni! Nowa prognoza IMGW

i

Autor: Freepik

pogoda

Kiedy znowu będzie ciepło? Tego dnia temperatura wystrzeli do 28 stopni! Nowa prognoza IMGW

2024-04-05 7:19

Kiedy znowu będzie ciepło? Po rekordowo ciepłych świętach nastąpiła zdecydowana zmiana warunków pogodowych. Do Polski napływać zaczęło bowiem chłodne powietrze. Jak się okazuje, ochłodzenie będzie tylko przejściowe, a już niebawem temperatury znowu wystrzelą w górę. Tym razem mogą sięgnąć nawet 28 stopni Celsjusza. IMGW zdradziło, którego dnia będzie najgoręcej. Sprawdź najnowszą prognozę pogody.

W święta padły rekordowe dla marca temperatury. W Tarnowie w województwie małopolskim w sobotę (30 marca) pobity został rekord z 1974 roku. Było bowiem aż 26,4 stopni Celsjusza. Wysokie temperatury nie zostały jednak z nami na długo. Wraz z końcem świąt pogoda zaczęła się psuć. – Po ciepłych świętach zdecydowana zmiana warunków pogodowych. Początkowo aurę kształtować będzie zatoka niżowa związana z niżem przemieszczającym się znad Bałtyku w kierunku Rosji. Napłynie chłodne powietrze polane morskie, a wraz z nim miejscami wystąpią przelotne opady deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wiele osób może zatem zastanawiać się, kiedy znowu będzie ciepło.

Kiedy znowu będzie ciepło? Tego dnia temperatury wystrzelą do nawet 28 stopni Celsjusza

Jak wynika z nowej prognozy pogody przygotowanej przez synoptyków z IMGW, ochłodzenie nie potrwa długo. Ciepło zacznie robić się w Polsce już od czwartku (4 kwietnia). Tego dnia w niektórych regionach temperatury wzrosną do 18 stopni Celsjusza, a każdym kolejnym dniem mają być coraz wyższe. Prawdziwej bomby ciepła należy spodziewać się w niedzielę (7 kwietnia). W niemal całym kraju temperatury przekroczą 20 stopni, a na zachodzie i południu mogą sięgnąć nawet 28 stopni Celsjusza. Ponadto w prognozach widać sporo słońca. Upalna pogoda ma utrzymać się przez kilka dni.

Stare Juchy jak Abu Zabi? Piaskowa góra na Mazurach przypomina egzotyczną pustynię [ZDJĘCIA]

Wichura w Zakopanem