Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Jest OFICJALNA DATA

i

Autor: pexels.com Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Jest OFICJALNA DATA

Kiedy otworzą salony fryzjerskie i kosmetyczne? OFICJALNA DATA

2020-05-13 12:45

Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne? Premier Mateusz Morawiecki podał oficjalną datę III etapu odmrażania polskiej gospodarki. Wiadomo już, że do fryzjera czy kosmetyczki będziemy mogli wybrać się 18 maja. Wiąże się to jednak z wieloma ograniczeniami, które mają na celu zapewnić obsłudze i klientom jak największe bezpieczeństwo. Więcej czytaj na ESKA Olsztyn.

Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne? Oficjalna data

W środę, 13 maja, odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego. Rząd przedstawił plan dotyczący III etapu odmrażania polskiej gospodarki. Zgodnie z wcześniejszym zapowiedziami, od 18 maja zostaną zniesione kolejne obostrzenia. Dotyczą one:

  • otwarcia salonów fryzjerskich
  • otwarcia salonów kosmetycznych
  • otwarcia restauracji, kawiarni i barów
  • wznowienia zajęć praktycznych w szkołach policealnych
  • szerszej możliwości korzystania z otwartych miejsc uprawiania sportu - stadionów, boisk, orlików
  • zwiększenia limitu osób w środkach transportu publicznego

Otwarcie zakładów fryzjerskich i kosmetycznych będzie wiązało się jednak z wieloma ograniczeniami. Podczas wizyty u fryzjera czy kosmetyczki nie będzie można korzystać m.in. z poczekalni. Więcej na temat nowych zasad, wytycznych związanych z otwarciem salonów fryzjerskich i kosmetycznych przeczytasz TU:

- Od 18. maja będą mogły funkcjonować zakłady fryzjerskie i kosmetyczne w rygorze sanitarnym, o którym mówimy np. umawianie się na konkretne godziny, a nie gromadzenie się w zakładach. - mówił premier Morawiecki.

Sonda
Czy wybierzesz się do fryzjera/kosmetyczki od razu po otwarciu salonów?

Kiedy otworzą bary i restauracje? Data

Otwarcie restauracji nastąpi również 18 maja. Tak samo jak w przypadku salonów piękności, będzie ono wiązało się z nowymi zasadami. Premier zachęca do korzystania z ogródków na świeżym powietrzu. - Częściowo otwieramy również lokale gastronomiczne, restauracje, bary, kawiarnie, ale też z utrzymaniem tego reżimu. Zachęcamy do otwierania ogródków tam, gdzie się da. - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Więcej przeczytasz TU: Kiedy otworzą restauracje i kawiarnie? OFICJALNA data, zasady, wytyczne

A co z otwarciem siłowni i klubów fitness?

Niestety, ale siłownie zostaną otwarte na szarym końcu - w ostatnim z etapów odmrażania gospodarki. Prawdopodobne, że IV etap zostanie wprowadzony w życie w ciągu dwóch tygodni licząc od 18 maja - czyli na początku czerwca.

COŚ DOBREGO #21
Posłuchaj o refleksach na włosach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami