Indykpol AZS Olsztyn

Autor: Indykpol AZS Olsztyn Indykpol AZS przed meczem z liderem PlusLigi – Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Indykpol AZS przed meczem z liderem PlusLigi – Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [AUDIO]

2020-10-08 23:26

Siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur wracają do gry. Ostatnie, ligowe spotkanie zawodnicy prowadzeni przez Daniela Castellaniego rozegrali 29 września. Olsztynianie bez straty seta pokonali w Lubinie dobrze się ostatnio spisującą drużynę Cuprum Lubin. W miniony weekend akademicy mieli zmierzyć się z MKS Będzin. Do pojedynku ostatecznie nie doszło. Mecz został przełożony z powodu pojawienia się koronawirusa w drużynie z Będzina. Teraz Zielona Armia jedzie do Kędzierzyna i zapowiada walkę. Szczegóły na ESKA Olsztyn.

ZAKSA w roli gospodarza i faworyta

Olsztynianie, po krótkiej przerwie zmierzą się z arcytrudnym przeciwnikiem. Ich najbliższy rywal to lider PlusLigi – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dość powiedzieć, że ekipa prowadzona przez Nikola Gribicia, nie odniosła w tym sezonie ani jednej porażki. Kędzierzynianie mają na koncie, 15 punktów, w pięciu meczach stracili tylko 2 sety – z PGE Skrą Bełchatów i Jastrzębskim Węglem (oba spotkania zakończyły się wynikiem 3:1). W minionej kolejce, siatkarze Grupy Azoty ZAKSA wygrali na wyjeździe z drużyną Trefla Gdańsk 3:0. Dorobek olsztynian jest znacznie skromniejszy. Indykpol po 5 kolejkach ma 4 punkty i jest na dziesiątym miejscu w Pluslidze.

Zaczęliśmy wygrywać i chcemy podążać w tym kierunku– mówi Dmytro Teryomenko, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn. Zaksa jest silną drużyną, ale jak zagramy wszystko tak jak trzeba, będziemy drużyną na boisku,to będzie walka- dodaje Dima Teryomenko

Dmytro Teryomenko, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn o meczu z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Indykpol nie bez szans z liderem

Bilans spotkań między obiema ekipami, wskazuje gospodarzy sobotniego spotkania na zwycięzców. Kędzierzynianie wygrali 37 pojedynków, a olsztynianie 20. W sporcie jak wiadomo wszystko jest możliwe i akademicy stają przed szansą, by przerwać serię zwycięstw drużyny ZAKSY. Wyjazdowa potyczka już w sobotę. Pojedynek w Hali Azoty rozpocznie się o godz. 17:30.