Dni Mikołajek 2024. Na scenie zagrają polskie gwiazdy. Co będzie się działo? [PROGRAM]

i

Autor: mikolajki.eu

Wydarzenia

Dni Mikołajek 2024. Na scenie zagrają polskie gwiazdy. Co będzie się działo? [PROGRAM]

2024-06-22 14:00

W lipcu odbędą się Dni Mikołajek 2024. To atrakcyjne turystycznie miasto co roku przyciąga rzesze turystów, którzy mają również okazję wziąć udział w święcie miasteczka. W tym roku na scenie nie zabraknie znanych polskich gwiazd. Zaplanowano również wiele innych atrakcji dla całych rodzin. Co będzie się działo? Pełny program znajdziecie poniżej.

Dni Mikołajek 2024. Kiedy się odbędą?

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Mikołajek. W tym roku święto miasta odbędzie się w dniach 5-7 lipca. Jak co roku, na uczestników czekać będzie masa atrakcji takich jak koncerty znanych gwiazd, parada jednostek pływających i widowiskowe „wodowanie” Króla Sielaw. Nie zapomniano także o spektakularnym pokazie fajerwerków, który się odbędzie tuż po wodowaniu Sielawowego Króla. Dni Mikołajek nie mogłyby odbyć się bez sztandarowej imprezy, jaką jest Festiwal Rybny „Rybkę na zdrowie”.

Święto miasta rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Matki Bożej Różańcowej 5 lipca o godz. 17:00. Następnie impreza przeniesie się w główne miejsce, czyli promenadę im. Tadeusza Gołębiewskiego. Tam, zgodnie z coroczną tradycją, obchody zaczną się od uhonorowania mikołajskich małżeństw z długim stażem.

Później burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski oficjalnie otworzy święto. Po oficjalnej części na promenadzie pojawią się fantastyczni wykonawcy ze swoim repertuarem. Nie zabraknie tego dnia dobrej muzyki w wykonaniu m.in. mikołajskich artystów.

Co będzie się działo podczas Dni Mikołajek? Sprawdź program!

Piątkowe popołudnie uświetnią tacy wykonawcy jak: Seventy Seven, Roman Tkaczyk z zespołem oraz HL4 Transplant, a na koniec Silent Disco.

Sobotę rozpocznie jedno z największych wydarzeń kulinarnych w naszym województwie, jakim jest Festiwal Rybny „Rybkę na zdrowie”. Festiwal co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów. Wydarzenie poświęcone jest promocji ryb słodkowodnych, jakie znajdują się w mazurskich jeziorach. To właśnie na Festiwalu Rybnym spróbować można ryb różnego gatunku przygotowywanych na wiele różnych sposobów. Organizatorzy nie zapomnieli również o corocznych konkursach oraz atrakcjach dla najmłodszych.

W sobotę na Placu Wolności wystąpią znane i lubiane gwiazdy polskiej muzyki. Na scenie zaprezentują się m.in. Ewelina Flinta czy Organek. W niedzielę z kolei odbędzie się koncert Chopin University Big Band, który zakończy Dni Mikołajek. Pełny program wydarzenia można zobaczyć na plakacie poniżej.

Dni Mikołajek 2024. Na scenie zagrają polskie gwiazdy. Co będzie się działo? [PROGRAM]

i

Autor: mikolajki.eu
Dni Olsztyna 2023. Rękodzieło, tradycyjne jedzenie i tłumy zwiedzających

Wielki quiz o Warmii i Mazurach. Na te 30 pytań odpowie tylko prawdziwy miłośnik regionu!

Pytanie 1 z 30
Na początek coś łatwego. Które miasto jest stolicą województwa warmińsko-mazurskiego?

Dni Olsztyna 2023. Rękodzieła, tradycyjne jedzenie i tłumy na Jarmarku Jakubowym