Budowa Via Baltica na węźle Ełk Południe. Wkrótce ruszą prace

i

Autor: pixabay.com/ zdjęcie ilustracyjne Wkrótce rozpoczną się prace budowlane drogi ekspresowej Via Baltica na ok. 20 kilometrowym odcinku: od Ełk Pd. (okolice Zdunek) do Wysokich

Budowa Via Baltica na węźle Ełk Południe. Wkrótce ruszą prace

2020-10-06 7:19

Po trzynastu latach walki wreszcie rozpocznie się realizacja inwestycji Via Baltica na węźle Ełk Południe. Via Baltica, za pośrednictwem zaprojektowanego wlotu będzie bezpośrednio łączyła się także z ełcką obwodnicą. Łączny koszt wszystkich prac to 685 mln zł.

Budowa Via Baltica na węźle Ełk Południe

Via Baltica skomunikuje Ełk z dużymi miastami oraz znacząco skróci czas podróży m.in. do Warszawy i na Litwę. Z inwestycji skorzystają zarówno przedsiębiorcy, którzy już prowadzą biznes w Ełku, inwestorzy, którzy dopiero zainwestują w Ełku swój kapitał, a także mieszkańcy.

Jak dobrze znasz Ełk? Sprawdź się w naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 9
Miasto Ełk położone jest na:

Wojewoda warmińsko – mazurski 23 września b.r. wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla 20 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S61, tj. Via Baltica od węzła Ełk Południe do miejscowości Wysokie. Powstanie tu 30 obiektów budowlanych: wiaduktów, mostów i przejść dla zwierząt. Plany budowy drogi ekspresowej Via Baltica przewidują także wlot do długości 3,42 km, który będzie łączył się bezpośrednio z ełcką obwodnicą. Od rozpoczęcia prac wykonawca ma 29 miesięcy na ich zakończenie, z przerwami w okresach zimowych (15 grudnia – 15 marca).

Budowa Via Baltica na węźle Ełk Południe. Wkrótce ruszą prace

i

Autor: UM Ełk Orientacyjna mapa Via Baltica na węźle Ełk Południe

Jak informują władze miasta, budowa drogi ekspresowej S61 – Via Baltica odbywa się na odcinku od drogi S-8 (Ostrów Mazowiecka) przez Łomżę – Stawiski – Szczuczyn – Ełk – Raczki – Suwałki aż do Budziska (gr. państwa). Umowy na budowę odcinaka Via Baltica na odcinku Szczuczyn – Ełk – Raczki została podpisana przez GDDKiA w Ełku w sierpniu 2018 r.

Najszybsze samochody świata | ESKA XD - Prosto z salonu #4