Bezpieczniej i wygodniej przez gminę Jonkowo. Zakończył się długotrwały remont [AUDIO]

2021-06-09 16:24

Mieszkańcy gminy Jonkowo mogą odetchnąć z ulgą . Po 2,5 roku od rozpoczęcia prac drogowych, oddane formalnie do użytku zostały nowe drogi, ciągi pieszo-rowerowe i przystanki wraz z całą niezbędną infrastrukturą. Inwestycja kosztowała 23 mln.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 04.06.2021

Prawie siedem kilometrów nowoczesnej drogi, niemal tyle samo chodników i ponad pół kilometra ścieżek rowerowych wybudował w ostatnim czasie Powiat Olsztyński w gminie Jonkowo. Koszt inwestycji pod nazwą „Poprawa ekomobilności miejskiej na terenie gminy Jonkowo" wyniósł ponad 23 mln zł.

Modernizacja dróg powiatowych to nasze najważniejsze zadanie – mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński. – Bardzo nam zależało na podniesieniu bezpieczeństwa mieszkańców gminy Jonkowo, którzy często podróżują choćby do Olsztyna do pracy i szkół. Dlatego cieszę się, że po około 2,5 roku od rozpoczęcia prac drogowych możemy oddać już formalnie do użytku nowe drogi, ciągi pieszo-rowerowe i przystanki wraz z całą niezbędną infrastrukturą.

Posłuchaj: o zakończonej inwestycji drogowej w Jonkowie mówi starosta powiatu olsztyńskiego Andrzej Abako

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...

Na realizację inwestycji z budżetu powiatu olsztyńskiego przeznaczono prawie 15 mln zł. Pozostałe środki, ponad 8 mln zł pochodziły z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

W sumie w Jonkowie powstało 3,7 km ciągów pieszych, 581 m ścieżek rowerowych, 5,6 km ciągów pieszo-rowerowych, 5 obiektów „Bike & Ride”, a w nich 40 stanowisk postojowych. Długość przebudowywanej nawierzchni drogi to 6,8 km.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy