Bez zdobyczy punktowej. Indykpol AZS Olsztyn pokonany przez beniaminka [ZDJĘCIA, AUDIO]

2021-02-07 23:36

Kolejna wyjazdowa porażka siatkarzy Indykpolu AZS-u Olsztyn. Po przegranej z Treflem Gdańsk, akademicy w sobotę (6 lutego) ulegli Stali Nysa 3:1 (30:28, 25:22, 22:25, 25:23).

Po dwóch setach, które zostały zapisane na konto gospodarzy, w trzeciej partii górą byli akademicy. W czwartej odsłonie podopieczni Daniela Castellaniego walczyli o przedłużenie spotkania, lecz Stal Nysa okazała się ponownie lepsza i zdobyła komplet punktów. Mimo porażki, należy pochwalić Remigiusza Kapicę. Młody atakujący AZS-u pokazał się w tym meczu z bardzo dobrej strony.

- W pierwszym secie pojawiło się w naszych szeregach to, co kilka meczów temu. Znowu zaczęliśmy robić proste błędy – powiedział po spotkaniu Remigiusz Kapica, atakujący Indykpolu AZS Olsztyn.

- Gdzieś w drugim secie udało się to nam opanować. Niestety trzeba oddać atakującym gospodarzy, że robili robotę na zagrywce. Namieszali nam trochę w szeregach, przez co ciężej było nam wyprowadzić akcje i dlatego trzy punkty zostały w Nysie.

Posłuchaj: Remigiusz Kapica, atakujący Indykpolu AZS Olsztyn. Po meczu ze Stalą Nysa (6.02)

Najskuteczniej w ekipie z Kortowa zaprezentowali się Robbert Andringa i Remigiusz Kapica, którzy zdobyli po 16 pkt. Indykpol AZS Olsztyn z 28 punktami znajduje się na 9. miejscu. Punkt więcej ma GKS Katowice, a goniący olsztynian Cuprum Lubin o 4 oczka mniej.

W kolejnym spotkaniu akademicy zmierzą się w Hali Urania z GKS Katowice. Początek środowego meczu o godzinie 18:00.