sport

6. wiosenny Ultramaraton Warmiński Warneland. Biegacze mieli do pokonania 100 kilometrów i nie tylko [ZDJĘCIA]

2024-05-13 15:56

Kolejna świetna impreza biegowa za nami. Weekendowo nad jeziorem Ukiel wystartowała kolejna edycja wiosennego Ultramaratonu Warmińskiego Warneland. Biegacze rywalizowali na trzech dystansach: 10, 50 oraz 100-kilometrowym.

W sobotę, 11 maja w Olsztynie odbył się po raz 6. wiosenny Ultramaraton Warmiński Warneland. W wydarzeniu wzięło udział blisko 200 osób z całej Polski i zza granicy, które mierzyły się z trzema dystansami: 10 km+, 50 km+ oraz 100 km+. Wszystkie trasy zostały poprowadzone malowniczymi zakątkami naszego regionu, tak by pokazać przyjezdnym piękno Warmii i Mazur. Pierwszy, 100-kilometrowy bieg rozpoczął się już o godzinie 3:00, a limit czasowy nałożony na tym dystansie na zawodników wynosił 15 godzin. Warto wspomnieć, że oprócz klasycznych zmagań, również na najmłodszych czekały biegi towarzyszące. Na szczęście tego dnia pogoda dopisała, a na twarzach uczestników mimo zmęczenia widoczne były szerokie uśmiechy.

- Najgorszy był kryzys przed 80 kilometrem. Wtedy człowiek odczuwał już ten dystans i brakowało paliwa, ale jakoś udało się dobiec do punktu odżywczego, gdzie zjadłem co trzeba. Dodatkowo w tym punkcie spotkałem wspaniałego biegacza, który wiedział o co chodzi i wypchał mnie z tego punktu, bo już na prawdę było ciężko;

- Było ciężko momentami, zwłaszcza do 50 kilometra. Na trasie napotkałam dużo różnych podbiegów, a szczególnie w okolicach samej Różynki. Później z kolei trafił się dosyć krzaczasty teren - mówili uczestnicy biegu na 100 kilometrów podczas 6. wiosennego Ultramaratonu Warmińskiego Warneland.

Posłuchaj: Oskar Biedrzyński rozmawia z Grzegorzem Baranem o podsumowaniu 6. wiosennego Ultramaratonu Warmińskiego Warneland
Posłuchaj: Oskar Biedrzyński rozmawia z uczestnikami 6. wiosennego Ultramaratonu Warmińskiego Warneland

QUIZ. Czerwone Gitary czy Skaldowie? Matura, Kulig, Wiolonczelistka, Anna Maria

Pytanie 1 z 20
"Matura" to kawałek zespołu: