Zabytkowym pociągiem na Piknik Country w Mrągowie. Tak wygląda trasa Country Express. Sprawdź rozkład!

i

Autor: Zabytkowym pociągiem na Piknik Country w Mrągowie. Tak wygląda trasa Country Express. Sprawdź rozkład!

turystyka

Zabytkowym pociągiem na Piknik Country w Mrągowie. Tak wygląda trasa Country Express. Sprawdź rozkład!

2024-05-27 7:25

Na Piknik Country Mrągowo, tak jak w roku ubiegłym, będzie można przyjechać pociągiem. Nie będzie to jednak zwyczajny pociąg, a Country Express, czyli specjalny historyczny skład pasażerski z lokomotywą spalinową. Przejazd zostanie zorganizowany przez Turystykę Kolejową TurKol.pl. Dokładny rozkład jazdy znajdziesz poniżej.

Piknik Country Mrągowo 2024 coraz bliżej. Przed nami 43. edycja imprezy, która odbędzie się w połowie wakacji, w dniach 25-28 lipca. W Amfiteatrze nad jeziorem Czos wystąpi wiele znakomitych zespółów - m.in. Music Road Pilots, Sarah Jory, Sunfire, Kraków Street Band, Michał Lonstar, CODA z Leszkiem Laskowskim i Marysią Gorajską, Cezary Makiewicz & Koltersi, Piotr Bułas & Garage Folks czy Droga na Ostrołękę. Oprócz udziału w koncertach, goście bawić się będą także podczas bezpłatnych imprez towarzyszących w mieście. To jednak nie wszystko. Chętni na Piknik Country mogą przyjechać specjalnym pociągiem Country Express. Oprócz historycznej lokomotywy zestawiony będzie także z historycznych wagonów pasażerskich z lat 70. XX wieku - przedziałowych wagonów 1 i 2 klasy oraz wagonu barowego WARS.

Zabytkowym pociągiem na Piknik Country w Mrągowie. Rozkład jazdy Country Express

Pociąg Country Express wyruszy w drogę w piątek (26 lipca) z Poznania o godz. 6.55 i przez Gniezno, Mogilno, Inowrocław, Toruń Główny, Toruń Miasto, Iławę Główną, Olsztyn Główny, Czerwonkę, oraz Biskupiec Reszelski dotrze do Mrągowa na godz. 14.00. Poniżej szczegółowy rozkład jazdy Country Express:

  • Poznań Gł.: odjazd 6.55
  • Gniezno: przyjazd 7.32, odjazd 7.34
  • Mogilno: przyjazd 7.55, odjazd 7.58
  • Inowrocław: przyjazd 8.18, odjazd 8.21
  • Toruń Gł.: przyjazd 9.25, odjazd 9.46
  • Toruń Miasto: przyjazd 9.49, odjazd 9.55
  • Iława Gł.: przyjazd 11.05, odjazd 11.14
  • Olsztyn Gł.: przyjazd 12.19, odjazd 12.24
  • Czerwonka: przyjazd 12.47, odjazd 12.49
  • Biskupiec Reszelski: przyjazd 13.07, odjazd 13.08
  • Mrągowo: przyjazd 14.00

Gdzie kupić bilety na Country Ekspress?

Bilety na Country Ekspress są do nabycia na stronie internetowej organizatora przejazdu tj. Turystyki Kolejowej TurKol.pl.

Piknik Country 2023. Do Mrągowa przyjechał historyczny pociąg "Country Ekspress". Zobacz zdjęcia

21. Olsztyński Bieg Jakubowy