Wilczy Szaniec. Nowa atrakcja robi furorę wśród turystów [ZDJĘCIA]

2020-06-12 9:09

Ponad 1,5 tysiąca turystów odwiedziło w Boże Ciało wiernie odtworzone wnętrze baraku, w którym doszło do nieudanego zamachu na Adolfa Hitlera. Nowa atrakcja zarządzanego przez Lasy Państwowe „Wilczego Szańca” spodobała się turystom.

Jeszcze do niedawna mogliśmy tylko wyobrażać sobie, jak wyglądał zamach na Adolfa Hitlera. Teraz na własne oczy możemy zobaczyć to w Wilczym Szańcu mieszczącym się w Gierłoży koło Kętrzyna. W Boże Ciało turystom udostępniona została nowa atrakcja „Wolfsschanze 20.07.1944”. Leśnicy z Nadleśnictwa Srokowo w dawnym schronie szefa sztabu Keitla zrekonstruowali wnętrze baraku narad, w którym 20 lipca 1944 r. płk. Stauffenberg dokonał próby zamachu na Adolfa Hitlera. Ekspozycja złożona jest w większości z zabytkowych przedmiotów.

Wystawę „Wolfsschanze 20.07.1944” już pierwszego dnia po udostępnieniu dla turystów odwiedziło ponad 1,5 tys. ludzi. - W tych trudnych dla turystyki czasach to bardzo zadowalający wynik i rekordowy w tym roku – mówi Zenon Piotrowicz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Srokowo. - Olbrzymie zainteresowanie mediów nową ekspozycją pozwala przypuszczać, że kolejne dni długiego weekendu będą jeszcze bogatsze w gości. W zeszłym roku byłą wojenną kwaterę Adolfa Hitlera odwiedziło 330 tys. turystów.

Zobacz: Wilczy Szaniec. Zrekonstruowano salę narad, w której miał zginąć Hitler [FOTO]

Wilczy Szaniec w latach 1941 – 1944 pełnił funkcję głównej kwatery Hitlera. W leśnym miasteczku pod Kętrzynem oprócz Hitlera mieszkało ok 2,5 tys. ludzi. To tu pojawiały się szaleńcze pomysły i stąd wydawano rozkazy wpływające na losy wielu milionów ludzi. Dziennik The Telegraph w 2017 roku uznał to miejsce za jedną z największych atrakcji turystycznych w Europie Wschodniej.

Czytaj też: Główna kwatera Hitlera była na Warmii i Mazurach. Mamy kolejne znaleziska!

QUIZ: Czy rozpoznasz miasto po szczególe? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
Krasnoludki możemy spotkać nie tylko w bajkach, ale również...
Wrocław
XVII-wieczny skarb odkopali w Ełku