Wichura na Warmii i Mazurach. W Olsztynie drzewo spadło na budynek Szpitala Uniwersyteckiego

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Wichura na Warmii i Mazurach. W Olsztynie drzewo spadło na budynek Szpitala Uniwersyteckiego

Wichura na Warmii i Mazurach. W Olsztynie drzewo spadło na budynek Szpitala Uniwersyteckiego

2022-05-27 14:03

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków nad województwo warmińsko-mazurskie nadciągnęły niebezpieczne wichury z deszczem. Strażacy są wzywani do usuwania z dróg i chodników połamanych drzew i konarów. W Olsztynie drzewo spadło na budynek Szpitala Uniwersyteckiego.

Piątkowa pogoda daje się we znaki mieszkańcom Warmii i Mazur. - Lokalnie obserwuje się występowanie porywów wiatru osiągających do około 70 km/h. W kolejnych godzinach spodziewany jest dalszy wzrost prędkości porywów wiatru, które mogą osiągać do 80 km/h. Coraz liczniej tworzyć się będą też komórki konwekcyjne z przelotnym deszczem, okresami intensywnym, a lokalnie również burze - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Strażacy wzywani są już do pierwszych interwencji - głównie do usuwania z dróg połamanych konarów. W Olsztynie drzewo uderzyło w budynek na terenie Szpitala Uniwersyteckiego. Osoby, które znajdowały się w środku, zostały ewakuowane.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w województwie warmińsko-mazurskim obowiązuje do godziny 21.00.

Wjechał na przejazd kolejowy mimo opuszczonych rogatek. Wszystko się nagrało!