Powracają Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki. Program podzielono na pięć paneli tematycznych. Sprawdź szczegóły!

i

Autor: dninauki.uwm.edu.pl

wydarzenia

Powracają Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki. Program podzielono na pięć paneli tematycznych. Sprawdź szczegóły!

2023-09-18 14:51

Zbliżają się Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki 2023. Przewodnią tematyką tegorocznej edycji będzie astronomia i postać Mikołaja Kopernika, ale nie zabraknie też spotkań z wiedzą z innych dziedzin. Kiedy i gdzie odbędzie się wydarzenie? Co znalazło się w programie Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki? Szczegóły w materiale poniżej.

Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki to trzydniowy festiwal popularnonaukowy, który daje możliwość spotkania się z prawdziwą nauką, uświadomienia sobie roli nauki w życiu i jej wpływu na rozwój gospodarczy i społeczny regionu. Organizatorzy przekazują zarówno młodszym, jak i starszym wiedzę oraz wskazują możliwości płynące z badań naukowych, przybliżają, urealniają i motywują do działania, wytyczają drogę do podniesienia poziomu wiedzy, a co za tym idzie, możliwości rozwoju. W tym roku Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki odbędą się w dniach 20-22 września. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji UWM "Kortosfera".

Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki 2023. Co w programie?

Przewodnim tematem Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki 2023 będzie astronomia i postać Mikołaja Kopernika. Jednak wzorem ubiegłych lat zaprezentowane zostaną też inne dziedziny nauki. Wystarczy rzut oka na program, żeby przekonać się, że wybór zajęć oraz warsztatów nie jest łatwy. Organizatorzy zadbali o to, by oferta była urozmaicona, a prowadzący zajęcia zaproponowali ciekawe tematy, które zostały skatalogowane w pięciu sekcjach. Są to:

  1. TAJEMNICE ŚWIATA (biologia, chemia, geografia, zmiany klimatyczne, energia odnawialna, ekologia);
  2. ZDROWE ŻYCIE (żywienie, medycyna, sport, psychologia, ochrona środowiska);
  3. ŚWIAT TECHNOLOGII (geoinżynieria, teleskopy, kosmos, fizyka, matematyka, informatyka, nauki techniczne, kryminalistyka, transfer technologii);
  4. SZTUKA W NAS (literatura, film, teatr, malarstwo, grafika, muzyka, taniec);
  5. ŚWIADOME SPOŁECZEŃSTWO (nauki ekonomiczne, polityczne, społeczne, prawo).

W programie znajdziemy m.in. trening dla mózgu, wspólne tworzenie obrazu wielkoformatowego akrylami i laserunkami olejnymi, pokaz filmowy "Nasz Wszechświat" czy spotkanie dla osób, które chcą podróżować taniej i lepiej. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki. Tam też wkrótce będzie można zarejestrować się na interesujące nas zajęcia.

Kortosfera prawie gotowa. Zajrzeliśmy do środka. Zobacz zdjęcia!

Eska Summer City Olsztyn! Wizyta w Akademii Tenisa SetPoint