Piekielne upały i burze z gradem w warmińsko-mazurskim. IMGW wydał ostrzeżenia

i

Autor: IMGW Piekielne upały i burze z gradem w warmińsko-mazurskim. IMGW wydał ostrzeżenia

Piekielne upały i burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenia dla warmińsko-mazurskiego

2022-08-17 8:49

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem, które mogą wystąpić w środę (17 sierpnia) w zachodniej części woj. warmińsko-mazurskiego. Jednocześnie przedłużył do najbliższego weekendu wcześniejsze ostrzeżenie o upałach.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem obowiązuje w środę od południa do godz. 20.00 w powiatach w braniewskim, iławskim, nowomiejskim, ostródzkim, elbląskim i w Elblągu. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad – podał IMGW.

IMGW przedłużył do soboty ważność ostrzeżenia drugiego stopnia o upałach dla powiatów: bartoszyckiego, braniewskiego, działdowskiego, iławskiego, lidzbarskiego, nidzickiego, nowomiejskiego, ostródzkiego, elbląskiego, olsztyńskiego, Elbląga i Olsztyna.

Dla pozostałych dziewięciu powiatów regionu, tj. ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, mrągowskiego, oleckiego, piskiego, szczycieńskiego i węgorzewskiego alert drugiego stopnia przed upałami obowiązuje do niedzieli.

Synoptycy przewidują, że temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30 do 33 st. C., a temperatura minimalna w nocy od 18 do 20 st. C.

Eska Summer City Olsztyn! 15. Warmińska Uczta Pierogowa w Biesowie