Olsztyński MOK przenosi się do sieci

i

Autor: MOK Olsztyn

Ogromna dawka kultury bez wychodzenia z domu. MOK przenosi się do sieci

2020-04-02 12:30

Miejski Ośrodek Kultury w wyniku epidemii koronawirusa również musiał zawiesić swoją działalności. Jednak nie pozostawiają swoich odbiorców! Olsztyński MOK tworzy program: MOK Olsztyn – w zasięgu ręki, bez wychodzenia z domu, po prostu ONLINE.

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie tak jak i inne placówki kulturowe został zmuszony do rozproszenia, ale to nic bo dalej chcą być ze swoimi odbiorcami i przekazywać im kulturę. W tym celu stworzono specjalny program: MOK Olsztyn – w zasięgu ręki, bez wychodzenia z domu, po prostu ONLINE, na który składa się wiele elementów.

Wszyscy rozpoznajemy tę sytuację, która obecnie panuje jako niestety długotrwałą i to nie jest czas obliczony na parę dni, czy na parę tygodni więc w Miejskim Ośrodku Kultury podjęliśmy decyzję, że przenosimy - na tyle ile oczywiście to możliwe - wszystkie nasze działania programowe do sieci, na Facebooku, Instagramie, czy na YouTubie. Oczywiście wymaga to pewnych przycięć, korekt, bo nie wszystkie projekty (nazwijmy je analogowe) dadzą się zmieścić w formatach cyfrowych, czy sieciowych. Jednak określiliśmy sobie takie trzy, cztery ścieżki postępowania, którymi się będziemy kierować w najbliższych miesiącach, czyli w kwietniu i maju. Pierwsza z nich jest zatytułowana "Kiedyś było lepiej" będzie odsyłać naszych odbiorców do tych wydarzeń, które mamy dobrze zarejestrowane i które stanowią takie autonomiczne projekty, które wydarzyły się w przeszłości. Zaczynamy koncertem "Warmia Pakistan - Muzyka bez Granic". - Mówi Mariusz Sieniewicz - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

"Kiedyś było lepiej" to tylko jeden z wielu projektów, które olsztyński MOK przeniesie do Internetu. Poniżej znajdują się wszystkie dostępne w sieci propozycje Miejskiego Ośrodka Kultury: 

Domówki MOK – spotkania z olsztyńskimi i regionalnymi twórcami w zacisznych azylach ich domów. Artyści opowiedzą o swoich działaniach i fascynacjach, zdradzą, nad czym obecnie pracują. Oczywiście w maseczkach i lateksowych rękawiczkach! Na pierwszy rzut Mute i Wacek Sobaszkowie zapraszają do Węgajt, a zaraz potem spotkanie z Damianem Lange znanym z takich formacji jak Romantycy Lekkich Obyczajów czy Transsexdisco.

Desant Kultury - Olsztyn pisze piosenki Piotra Szauera i Plantacja wyrazów Joanny Wilengowskiej w wersji online to warszatowe spotkania z pisarskim rzemiosłem. Teksty piosenek i limeryki, polszczyzna śpiewana i wersowana.

Nowe pakiety wydarzeń dostosowane do zmieniającego się sieciowo MOK. Już w ten weekend – propozycja dla olsztyńskich gamerów, czyli Poszukiwacze zaginionej tralki! Kto się sprawdzi w architektonicznym queście na bazie Google Street View? Kto naprawdę zna swoje miasto i zdoła rozwiązać szyfrogram?

A już dziś pierwsza projekcja z cyklu Kiedyś było lepiej: Warmia Pakistan - Muzyka bez Granic #online dziś punktualnie o 17:00!

MOK Seniorom – nadajemy do najbardziej zagrożonych, zamkniętych w czterech ścianach. Seniorów zaprosimy na koncert, gimnastykę ciała i śmiechu oraz "najpiększejsze historie mojego życia". Odosobnieni, nie musimy być osobno.

#byćjak – ... Rambo, Chaplin, Czarna Mamba. Wyzwalamy kreatywność i poczucie humoru. Poczujmy się bohaterami ulubionych filmów. Róbmy sobie zdjęcia nawiązujące do kultowych scen, publikujmy je w sieci oznaczając hasztagiem #byćjak. Świetna zabawa dla całej rodziny gwarantowana.

Kiedyś było lepiej, czyli wspomnień czar mokowych hitów i kitów! Znajdziecie się na naszych filmach i zdjęciach? Kto był? Kto widział? A kto nie zapomni nigdy? Obrazek gorącego Olsztyńskiego Lata Artystycznego przywoła relacja z koncertu WARMIA-PAKISTAN Muzyka bez Granic oraz zapis upalnej nocy podczas "Local Warming". Ponownie przejedziemy się też Autobusem Kultury.

KoronawirusRaport: Olsztyn 02.04
Sonda
Jaki jest Twój najlepszy sposób na walkę z domową nudą?