Noc Biologów 2024. Moc atrakcji dla każdego. Wydarzenia odbędą się nie tylko w Kortowie, ale też m.in. w Iławie

i

Autor: UWM Olsztyn Noc Biologów 2023

Wydarzenia

Noc Biologów 2024. Wydarzenia odbędą się nie tylko w Kortowie, ale też m.in. w Iławie. Sprawdź program!

2024-01-05 15:59

Już po raz trzynasty Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza na Noc Biologów. Wydarzenie jest skierowanie zarówno do przedszkolaków, jak i dorosłych. Tym razem wykłady czy webinaria przewidziano nie tylko online lub w Kortowie, ale także m.in. w Iławie. Co będzie się działo? Szczegóły poniżej.

Noc Biologów 2024. Co będzie się działo?

Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, jak co roku, bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Noc Biologów”. Odbędzie się ona w piątek, 12 stycznia. Jest to wspólne przedsięwzięcie wydziałów biologicznych i przyrodniczych polskich uniwersytetów i szkół wyższych, a także ogrodów botanicznych. Hasłem przewodnim w tym roku są „Tajemnice życia od komórek do biosfer”. Noc Biologów jest festiwalem naukowym, skierowanym zarówno do przedszkolaków i młodzieży szkolnej, jak i do dorosłych z Olsztyna, Warmii i Mazur, a nawet tych z powiatów z północnego Mazowsza. Wykłady online mogą dotrzeć nawet do całej Polski i świata.

W organizację wydarzenia angażują się nie tylko naukowcy z UWM, ale także studenci, szczególnie ci zrzeszeni w różnych kołach naukowych. W tym roku w programie przewidziano m.in. wystawy, warsztaty, prezentacje i inne wydarzenia przybliżające świat biologicznych tajemnic.

Noc Biologów na Warmii i Mazurach – program

W tym roku program Nocy Biologów jest rozbudowany. Znalazły się w nim m.in. webinaria, np. ten prowadzony przez dr. Karola Mierzejewskiego „Jesteś tym co jesz – jak mikroplastik wpływa na nasz organizm”, zajęć laboratoryjnych, podczas których będzie można dowiedzieć się, po co komórce jądro albo lepiej poznać pierwotniaki czy wykładów, np. dr hab. inż. Grzegorz Panasiewicz, prof. UWM opowie o tym, że biolog molekularny ma wiele wspólnego z… Sherlockiem Holmesem.

W Collegium Biologae będzie można też wziąć udział w Studenckiej Giełdzie Naukowej oraz wystawie pt. „Mikroorganizmy gołym okiem”. Wydarzenia będą odbywać się nie tylko online i w Kortowie, ale także np. w Iławie, gdzie odbędzie się Gra Terenowa „Las Zagadkas” czy w Domu Pomocy Społecznej LAURENTIUS w Olsztynie, gdzie przewidziano m.in. wykład „Ziele na kraterze – wulkany Kostaryki” prowadzony przez dr. Grzegorza Fiedorowicza.

Pełny program można zobaczyć na stronie Nocy Biologów.

Kortowiada 2023. Kolorowa Parada Wydziałów przeszła ulicami Olsztyna

Wielkie otwarcie Centrum Nauki „Kortosfera”