Wydarzenia

Niezwykła atrakcja na Warmii i Mazurach. Będzie można podróżować zabytkowymi pociągami!

2024-05-28 15:36

Zapowiada się niezwykła gratka dla wszystkich miłośników kolei. Każdy chętny będzie miał okazję przejechać się zabytkowym pociągiem. Pasażerowie będą mogli także podziwiać z okien piękne krajobrazy Warmii i Mazur. Składy będą pochodziły z lat 70. i 80. XX wieku z lokomotywą w historycznych barwach. Na jakich trasach pojadą? Szczegóły poniżej.

Gratka dla miłośników kolei. Zabytkowe pociągi wyjadą w trasy!

Już w wakacje na trasy kolejowe wyjadą zabytkowe pociągi. Organizatorem wydarzenia jest Turystyka Kolejowa TurKol.pl wraz z partnerami. Historyczne składy będą pochodziły z lat 70. i 80. minionego wieku. Daty przejazdów wyznaczono na piątek, sobotę i niedzielę, 26-28 lipca.

- Specjalne pociągi turystyczne przejadą odcinkami głównych i lokalnych linii kolejowych przebiegających na terenie Mazowsza oraz Warmii i Mazur, a także Podlasia. W trakcie podróży będzie jak zawsze okazja dla sympatyków kolei do „zaliczenia” linii całkowicie zapomnianych lub nieczynnych w ruchu pasażerskim – zachęcają organizatorzy atrakcji.

Zabytkowe pociągi na Warmii i Mazurach. Na tych trasach pojadą

W województwie warmińsko-mazurskim zaplanowano przejazdy sześcioma różnymi składami. Początki tras wyznaczono w różnych miastach, m.in. w Korszach, Mrągowie, Olsztynie czy Elblągu. Bilety można zakupić na stronie organizatora.

Na jakich trasach pojadą zabytkowe pociągi i w jakich miastach? Odpowiedź znajdziesz w naszej galerii.

Ogólnopolski Rajd Pojazdów Zabytkowych w Zamku w Rydzynie z wizytą w Lesznie

Niezwykła atrakcja na Warmii i Mazurach. Będzie można podróżować zabytkowymi pociągami!