zdjęcia

Niemal 50 tys. osób bawiło się na Kortowiadzie. Przeżyjmy to jeszcze raz. Zobaczcie zdjęcia!

2024-05-28 8:32

Kortowo przez miniony tydzień tętniło życiem, jednak już wszystko powoli wraca do codziennego funkcjonowania. Pozostały jednak niesamowite wspomnienia, także w formie fotografii. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z Kortowiady 2024.

Kortowiada to jedna z największych imprez w regionie i z całą pewnością najhuczniej obchodzone w Polsce święto studenckie. Świadczą o tym chociażby tegoroczne statystyki. Zgromadzone przez organizatorów dane wskazują, że podczas wszystkich wydarzeń 63. edycji Juwenaliów Olsztyńskich bawiło się ponad 48 000 osób. Natomiast sama plaża każdego dnia gościła prawie 12 000 uczestników imprezy.

Kortowiada 2024 dobiegła końca. Tak bawili się uczestnicy

Każdego dnia było wiele okazji do integracji i rozrywki. Prócz znanych wydarzeń, które właściwie na stałe wpisały się w kortowiadowy plan, jak chociażby rywalizacja pomiędzy akademikami w ramach Wystroju Akademików czy Boju Akademików, pojawiły się świetnie przyjęte nowości, jak I Kortowiadowy Mecz o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Zdobądź Flagę czy Kortowskie Bingo. Uczestnicy wszystkich wydarzeń bawili się naprawdę świetnie. Namiot, w którym odbywało się Silent Party był niemal nieustannie wypełniony, natomiast na Kinie Plenerowym, podczas wyświetlania filmów najczęściej zajęte były wszystkie leżaki.

Świetnie bawili się również ci, którzy byli na Plaży Kortowskiej i oglądali występy artystów na Scenie Głównej. Strefy sponsorów i partnerów oraz foodtrucki stanowiły uzupełnienie tych najważniejszych atrakcji, podobnie miejsce, gdzie odbywała się Bitwa o Kortowo. Trzy koncertowe popołudnia i noce przyciągnęły naprawdę pokaźną publiczność, jednak największe tłumy gromadziły się podczas koncertów hip-hopowych. Nie sprawia to oczywiście, że podczas koncertów takich legend polskiej sceny, jak Wilki czy Artur Rojek fanów na Plaży było mało – tłum chętnie śpiewał "Baśkę" czy "Długość dźwięku samotności".

Kortowiada 2024. Parada Wydziałów przeszła ulicami miasta. Studenci tłumnie wzięli udział w imprezie