Finanse

Najdroższe miasta świata 2024. Na którym miejscu polskie metropolie? Jest nowy ranking

2024-06-20 7:00

Jest nowy ranking najdroższych miast świata w 2024 r. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż pięć miast europejskich. Co ciekawe, ogromny awans zanotowały również miasta Polski, jednak nie znajdziemy ich w pierwszej „setce” zestawienia. W których miastach trzeba płacić najwięcej? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

To najdroższe miasta świata. Tam wydasz fortunę

Ranking najdroższych miast świata przygotowała firma Mercer, która wzięła pod uwagę 200 czynników. Wśród nich znalazły się: koszty transportu, jedzenia, ubrań i rozrywki w 226 miejscowościach globu. Jednak w badaniu najważniejszymi czynnikami wpływającymi na wzrost kosztów życia okazały się inflacja i wzrost cen mieszkań. Jego wyniki opisał portal 300gospodarka.pl.

Najdroższym miastem świata, po raz piąty, okazał się Hongkong, a na drugim miejscu uplasował się Singapur. Na czterech kolejnych lokatach znalazły się europejskie miasta. Pełne zestawienie najdroższych metropolii świata znajdziecie w poniższej galerii.

Polskie miasta wśród najdroższych na świecie. Które miejsca zajęły?

Wysokie lokaty zajęły także inne miasta Europy: Kopenhaga, Wiedeń, Paryż, Amsterdam i Berlin. W rankingu nie zabrakło również polskich miast, jednak nie znalazły się one w pierwszej setce. Ale w porównaniu z ubiegłym rokiem wiele z nich zanotowało niemały awans. Do najdroższych metropolii należy Warszawa, która uplasowała się na 135. pozycji, czyli o 35 miejsc wyżej niż przed rokiem. Dalszą lokatę zajął Wrocław – 169, zaliczając awans o 17 oczek, a Kraków znalazł się na 175. pozycji, wspinając się o 15 lokat w porównaniu z rokiem poprzednim.

NAJDROŻSZY KRAJ W EUROPIE?! KIEŁBASA PO 130 ZŁ!

QUIZ: Europejskie stolice i ich rzeki. Przez jakie miasta przepływają te rzeki?

Pytanie 1 z 11
Na początek proste pytanie na rozgrzewkę. Wisła przepływa przez jaką stolicę?
Listen on Spreaker.