Kończy się rozbiórka Uranii, rusza kolejny etap modernizacji olsztyńskiej hali [ZDJĘCIA]

2021-11-09 16:19

Rozbiórka Uranii jest już praktycznie na finiszu. Modernizacja olsztyńskiej hali widowiskowo-sportowej wchodzi w kolejny etap. Prace mają zakończyć się jesienią 2023 roku.

Olsztyn. Rozbudowa linii tramwajowych i modernizacja HWS Urania

Kończy się rozbiórka Uranii

Prace rozbiórkowe głównego budynku hali maja potrwać jeszcze około dwóch tygodni. Jak potwierdził dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej firmy Mirbud SA, Paweł Bruger, odpowiedzialnej za modernizację Uranii, istniejąca konstrukcja pierścienia hali pozostanie i zostanie wykorzystana do budowy obiektu.

Wykonawca niemal zakończył już prace rozbiórkowe i przechodzi do wznoszenia konstrukcji nowych obiektów. Prace rozbiórkowe powinny potrwać jeszcze około dwóch tygodni. Niezależnie od tego wykonawca rozpoczął wylewanie fundamentów na budowie pobocznych budynków. Poza wylewaniem fundamentów, trwa niezbędna wymiana gruntów, zaczynają się tez prace związane z instalacją gruntowego wymiennika ciepła. To oznacza, że wykonawca wykona 66 podwójnych odwiertów. Ich głębokość osiągnie nawet 150 metrów – mówi rzecznik Urzędu Miasta w Olsztynie, Patryk Pulikowski. - Zmodernizowana Urania będzie obiektem ekologicznym. Zostanie wyposażona w instalację klimatyzacji, wentylacji z odzyskiem ciepła, pompy ciepła z odzyskiem ciepła podczas pracy lodowiska, fotowoltaikę. To oznacza, że hala w czasie, gdy nie będą odbywać się w niej wydarzenia będzie praktycznie samowystarczalna.

Posłuchaj: o szczegółach prac nad Uranią mówi rzecznik Urzędu Miasta w Olsztynie, Patryk Pulikowski

Nowa Urania w 2023

Nowa Urania będzie wykorzystywana na potrzeby imprez sportowych, widowisk i wydarzeń takich jak przedstawienia teatralne, operowe, seanse filmowe, koncerty, kongresy, zjazdy, wystawy i targi. Do wydarzeń będzie można wykorzystać zarówno halę główną, jak i salę treningowo–rozgrzewkową.

Całość prac, których wartość to prawie 195 mln złotych, ma się skończyć w III kwartale 2023 roku.

Sonda
Czy uważasz, że modernizacja Uranii zakończy się jesienią 2023 roku?

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy