Teatr Lalek  Olsztyn

i

Autor: Teatr Lalek Olsztyn, J. Poliwko Spektakl "Mamu-Ty", pierwsza jesienna premiera w Teatrze Lalek w Olsztynie

Kino, teatr, spacer, książka. Propozycje na weekend w Olsztynie [AUDIO]

2020-09-25 13:23

Nawet jeśli pogoda będzie kaprysić, na nudę w Olsztynie w pierwszy weekend jesieni nie powinniśmy narzekać. Sporo nowości można znaleźć w repertuarze kin i teatrów. Nadarzy się też okazja, by jeden z popularnych zakątków Olsztyna odkryć na nowo i sięgnąć po ciekawą książkę o Warmii. O szczegółach piszemy na ESKA Olsztyn.

Preis, Jakubik i Olsztyn

Na dużych ekranach w Olsztynie pojawiło się kilka nowych tytułów. Jednym z nich jest „ Jak najdalej stąd”, najnowszy film Piotra Domalewskiego. Zdjęcia do filmu, podobnie jak do „Cichej nocy”Domalewskiego, powstawały na Warmii. Ekipa filmowa pojawiła się na m.in. na olsztyńskiej starówce, gdzie jednej z lokali zagrał pub w Irlandii. W historii Oli, zbuntowanej nastolatki, która musi przejść przyspieszony kurs dorosłości, możecie liczyć na mocne kino i sporo znajomych miejsc na ekranie.

Piotr Domalewski, reżyser i autor scenariusza do filmu„ Jak najdalej stąd”

W „ Jak najdalej stąd” główne role grają Zofia Stafiej (Ola), Arkadiusz Jakubik i Kinga Preis.

Kinga Preis o swojej roli w „Jak najdalej stąd”

Pokaz specjalny w Olsztynie

Najnowszy film Piotra Domalewskiego, widzowie w Olsztynie mogli zobaczyć na specjalnym, przedpremierowym pokazie.

Lalki wracają

Teatr Lalek w Olsztynie po kilku miesiącach przerwy, znów zaprasza najmłodszych widzów na spektakle. Pierwszą z nowości w repertuarze są „Mamu-Ty”, w reżyserii Agi Błaszczak. Premiera przedstawienia „Mamu-Ty”, wg tekstu Katarzyny Matwiejczuk w sobotę 27 września o godz.17.

Aga Błaszczak, reżyser o fabule spektaklu „ Mamu-Ty”

Na tropach Smętka w Jaraczu

Na premierę  zaprasza też„dorosła” scena Olsztyna. „Na tropach Smętka. Pieśń ziemi ma wiele głosów”w reżyserii Rudolfa Zioły, będzie można zobaczyć na scenie kameralnej Teatru Jaracza . W spektaklu występują: Wojtek Rydzio, Cezary Ilczyna, Ewa Pałuska, Aleksandra Kolan oraz Michał Felek Felczak.

Ta historia przenosi nas w świat Prus Wschodnich z 1935 roku mówi Andrzej Fabisiak, wicedyrektor Teatru im. St Jaracza w Olsztynie. Znowu sięgamy do naszych korzeni, czyli wędrówki Melchiora Wańkowicza z córką Martą po Warmii i Mazurach. Z jednej strony są to piękne krajobrazy, a z drugiej ludzie i ich historie.

Programy rozrywkowe lat 90. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 10
Co to za program?
Zdjęcie

Magiczna Warmia

Jest też propozycja lektury na jesień od Łukasza Staniszewskiego. „Małe grozy” – to tytuł ksiażki, która o Warmii o powiada w zupełnie nowy sposób. Staniszewski, w swoim debiucie literackim stworzył świat, o którym sam chciałby czytać. W powieści można znaleźć metafizykę i postaci, które mogły tutaj żyć, albo żyją, tylko trzeba je dostrzec.

Posłuchaj, czemu Łukasz Staniszewski napisał powieść o Warmii- „ Małe grozy”

Historia wokół Długiego

A na koniec spacer w jesiennych plenerach Olsztyna. Podczas kolejnego Spaceru z Muzeum Nowoczesności będzie okazja przyjrzeć się bliżej, jednemu z najpopularniejszych olsztyńskich jezior. Tym razem Rafał Bętkowski opowie o historii Jeziora Długiego i ciekawych miejscach, które się wokół niego znajdują lub znajdowały. Na spacer pod hasłem „ Historia wokół Jeziora Długiego” można z Muzeum Nowoczesności wyruszyć w sobotnie południe. Wstęp jest wolny.

Zrobił Chrystusa z Rio de Janeiro za pomocą zapałek